Asystent Tomasz Śnieg z nowym rekordem

Rozgrywający Polonii, Tomasz Śnieg rozdając w sobotę dwanaście asyst, ustanowił w tej statystyce nowy rekord obecnych rozgrywek. Jego drużyna jednak przegrała 109:112 z AZS-em Koszalin, i wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli PLK. Do Kotwicy, która zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję, traci dwa punkty.

Mateusz Stępień

Ten młody, ale już czołowy rozgrywający PLK, swoją meczową normę asyst wypracował już w drugiej kwarcie sobotniego meczu z AZS-em Koszalin. W 11. minucie spotkania odegrał na obwód do Piotra Pamuły, który trafił z dystansu. Było to piąte kluczowe podanie w wykonaniu Tomasza Śniega. W tej części zanotował jeszcze jedną asystę, w trzeciej kwarcie kolejną, a w czwartej aż pięć. Spotkanie przeciwko tegorocznemu zdobywcy Pucharu Polski, zakończył z dwunastoma asystami, ani razu nie stracił przy tym piłki, a oprócz tego dorobku, wychowanek MCKiS Jaworzno zdobył też 14 punktów i 6 zbiórek. - Chciałbym pogratulować Tomkowi Śniegowi. Rozegrał bardzo dobre spotkanie - chwalił zawodnika na pomeczowej konferencji opiekun koszalinian, Mariusz Karol.

Drużyna tego szkoleniowca zwyciężyła 112:109, a licząc ligowe rozgrywki i Puchar Polski, była to jej czwarta wygraną z rzędu. - Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Może były to dwie, trzy akcje w ataku, może jedna w obronie - powiedział rozgrywający Polonii 2011, Tomasz Śnieg, jeden z bohaterów potyczki. Beniaminek ligi wciąż walczy o utrzymanie, ale jego droga do tego celu, po ostatniej porażce, nieco się wydłużyła. - Każdy następny mecz jest dla nas jak o życie. Nie poddajemy się, walczymy o utrzymanie dalej - dodał Śnieg.