NBA: Magic przyczynili się do zwolnienia Dunleavy’ego, 16 minut Gortata

Orlando Magic triumfowali po raz szósty z rzędu, z dużą łatwością pokonując Los Angeles Clippers. Był to ostatni mecz Mike’a Dunleavy’ego w roli generalnego menedżera zespołu z Kalifornii. Marcin Gortat w 16 minut miał cztery punkty i sześć zbiórek.

Jacek Konsek

Polak pojawił się na parkiecie kiedy mecz był już rozstrzygnięty. Nastąpiło to prawie po czterech minutach trzeciej kwarty, a na tablicy wyników widniał wówczas rezultat 84:59 dla gospodarzy. Marcin Gortat przebywał w grze już do ostatniej syreny, notując cztery punkty (2/5), sześć zbiórek, asystę, przechwyt i blok.

Pojedynek w Amway Arena należał do gatunku tych jednostronnych. Już do przerwy Orlando prowadziło róznicą 26 punktów i ostatecznie zwyciężyło po raz szósty z rzędu, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie. 22 oczka i 15 zbiórek zapisał na swoim koncie Dwight Howard, a pięciu innych zawodników dołożyło co najmniej 10 punktów.

- Cieszę się z naszego podejścia do meczu, zwłaszcza po ostatniej bardzo ważnej wygranej. Nie odpuściliśmy, szczególnie w drugiej połowie. Graliśmy dobrze i twardo, nie popełniając w pierwszej części gry strat. To było dojrzałe podejście - mówił zadowolony Stan Van Gundy.

Tuż po tym spotkaniu ogłoszono, że z funkcją generalnego menedżera zespołu LA Clippers żegna się Mike Dunleavy, który jeszcze niedawno był także szkoleniowiec drużyny. Przez siedem lat pracy w tym zespole, udało mu się tylko raz awansować do play off. W bieżących rozgrywkach Clipps z bilansem 25-39 także będą mieć ogromne problemy z uzyskaniem promocji do dalszych gier.

Niesamowite emocje w Staples Center. Los Angeles Lakers z nożem na gardle chcieli przerwać serię trzech porażek z rzędu i gdyby nie Kobe Bryant... Lider Jeziorowców na dwie sekundy przed końcem gry trafił z niesamowitej pozycji, mimo asysty dwóch obrońców rywali. Chwilę wcześniej Chris Bosh przedziurawił kosz gospodarzy rzutem z dystansu, dzięki czemu było po 107. Ostatnie słowo należało jednak do mistrzów NBA.

Miwaukee Bucks nie przestają zadziwiać! Po pokonaniu Cleveland Cavaliers, tym razem uporali się z Boston Celtics. Dla Kozłów była to 10 wygrana w ostatnich 11 spotkaniach. O wszystkim zadecydowała seria 18:9 w ostatniej kwarcie, po której miejscowi odskoczyli na kilka punktów. W ostatniej akcji rzut z dystansu chybił Paul Pierce.

Największym zagrożeniem dla Celtów był Andrew Bogut, autor 25 punktów i 17 zbiórek. - Zabił nas swoją grą. Pilnował im deskę przez cały czas, więc grali do niego co chwilę. To właśnie on zrobił tą różnicę - mówił Doc Rivers, trener Bostonu. 19 oczek dołożył Carlos Delfino, który jeszcze przed meczem uskarżał się na złe samopoczucie. Dla Milwaukee było to 34 zwycięstwo - tyle samo ile odnieśli w całym poprzednim sezonie.

Ostre strzelanie urządzili sobie w United Center koszykarze Utah Jazz. 132 punkty na parkiecie rywala musi robić wrażenie. W trzeciej kwarcie było jeszcze remisowo po 77, ale kapitalna gra Derona Williamsa (28 punktów i 17 asyst) pozwoliła przyjezdnym odskoczyć na bezpieczną odległość. Seria 13:1, a potem wygrana czwarta kwarta w stosunku 40:27 zrobiły swoje. Byki poległy po raz piąty z rzędu, Jazzmani z kolei triumfowali po raz 22 w ostatnich 27 pojedynkach.

- Zawsze mam radość, kiedy rywalizuję z najlepszymi. To jest moja praca i bardzo ją lubię - mówił Williams, który ustanowił swój rekord asyst w tym sezonie. 26 oczek dołożył C.J. Miles, będąc szczególnie groźnym w ostatniej kwarcie. Uzbierał wówczas 16 punktów, trafiając cztery trójki. Wśród pokonanych Derrick Rose miał 25 punktów i 13 asyst.

Orlando Magic - Los Angeles Clippers 113:87 (31:21, 36:20, 24:27, 22:19)
(D. Howard 22 (15 zb), J. Nelson 17, R. Lewis 15 - B. Davis 16, D. Gooden 12 (14 zb), C. Kaman 12)

Charlotte Bobcats - Miami Heat 83:78 (20:30, 19:18, 23:18, 21:12)
(S. Jackson 17, R. Felton 15 (11 as), B. Diaw 11 - D. Wade 27, J. O’Neal 19, M. Beasley 11)

Washington Wizards - Houston Rockets 88:96 (22:21, 18:27, 20:23, 28:25)
(A. Blatche 18, N. Young 18, A. Thornton 15 - L. Scola 23 (10 zb), K. Martin 21, A. Brooks 14)

Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 107:96 (24:29, 30:23, 22:15, 31:29)
(D. Jones 25, B. Rush 24, T. Murphy 19 - J. Holiday 21, S. Dalembert 16 (11 zb), W. Green 13)

Milwaukee Bucks - Boston Celtics 86:84 (24:22, 18:24, 22:22, 22:16)
(A. Bogut 25 (17 zb), C. Delfino 19, J. Salmons 16 - R. Rondo 20, K. Garnett 14 (10 zb), P. Pierce 12)

Chicago Bulls - Utah Jazz 108:132 (30:35, 31:28, 20:29, 27:40)
(D. Rose 25 (13 as), B. Miller 20, L. Deng 14 - D. Williams 28 (17 as), C.J. Miles 26, C. Boozer 16 (10 zb))

Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 88:81 (25:29, 27:13, 21:20, 15:19)
(B. Roy 19, A. Miller 14, N. Batum 14 - T. Evans 18, C. Landry 17, B. Udrih 13)

Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 109:107 (29:24, 21:34, 31:26, 28:23)
(K. Bryant 32, A. Bynum 22, P. Gasol 17 - C. Bosh 22, A. Bargnani 21, J. Jack 18)