Lider lepszy w meczu na szczycie - relacja z meczu Norgips Piaseczno - KPSW Astoria Bydgoszcz

W meczu na szczycie gr. A II ligi, koszykarze Norgipsu Piaseczno przegrali na własnym parkiecie z aktualnym liderem tabeli 102:89. Końcowe fragmenty były jednak bardzo nerwowe, ale ostatecznie dwa punkty pojechały do Bydgoszczy.

Adrian Dudkiewicz

Drużyna Jarosława Zawadki do Piaseczna pojechała bez swojego skrzydłowego, Łukasza Kuczyńskiego. Jednak w pierwszej połowie ten fakt nie miał żadnego znaczenia dla bydgoskiego zespołu, bowiem goście szybko wypracowali sobie dziesięciopunktową przewagę. - Naprawdę jestem zadowolony z postawy swoich zawodników. Moi podopieczni potrafili zastąpić na parkiecie Łukasza Kuczyńskiego, dzięki czemu jego brak nie był tak odczuwalny. Ponadto udało nam się ograniczyć poczynania Norgipsu na obwodzie - mówi opiekun Asty w rozmowie z SportoweFakty.pl

Druga połowa również rozpoczęła się po myśli bydgoszczan, wśród których ponownie brylował Artur Gliszczyński (20 punktów do przerwy). W pewnym momencie przewaga gości sięgnęła nawet dwudziestu dwóch ''oczek'' (53:75). Od początku czwartej kwarty do gry wrócili gospodarze, którzy z każdą minutą mozolnie odrabiali straty. - Na dodatek na cztery minuty przed końcem za pięć fauli z parkietu musiał zejść Artur Gliszczyński. Wówczas zrobiło się dosyć nerwowo, ale na szczęście wytrzymaliśmy tą próbę - dodał Zawadka.

Trener Teodor Mollow tradycyjnie mógł liczyć na duet Dominik Majewski - Sebastian Okoła. Ta dwójka zdobyła ponad połowę punktów wicelidera tabeli. Szczególnie ''trójki'' obrońcy gospodarzy doprowadziły do nerwowej końcówki. Na trzy minuty przed końcem Norgips przegrywał tylko 85:91. - W decydujących fragmentach oba zespoły wykonywały sporo rzutów wolnych. Nasza ekipa w spisała się jednak perfekcyjnie i właściwie możemy się powoli cieszyć z pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. Sporo nam dała wygrana Korsarza Gdańsk z SKK Siedlce - zakończył Zawadka.

Norgips Piaseczno - KPSW Astoria Bydgoszcz 89:102 (25:35, 15:21, 21:22, 28:24)

Norgips: Majewski 28 (6), Okoła 26 (2), Babiarz 10 (2), Paszkiewicz 8 (1), Zapert 6, Kwapiszewski 3, Andres 2, Bocianowski 2, Kok 2, Wójcikowski 2, Pietrzak 0.

KPSW Astoria: Gliszczyński 25 (5), Bierwagen 20 (1), Szopiński 19 (1), Szyttenholm 16, Laydych 13, Urbaniak 9, Baliński i Szafranek 0.