Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Bohater Szewczyk

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli nasi w rolach głównych w Lega Basket - Koszarek po raz pierwszy w wyjściowej piątce oraz double-double Szymona Szewczyka, Tomasz Cielebąk powrócił do gry, a na Słowacji trwa walka o brązowy medal.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 24 minuty, 5 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty. Zespół Polaka nie miał nic do powiedzenia w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Caja Laboral Vitoria, przegrywając 61:96. Drużyna naszego rodaka z bilansem 12-21 zajmuje 15. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 26 minut, 10 punktów, 2 zbiórki i 2 przechwyty. Drużyna polskiego rozgrywającego zwyciężyła na wyjeździe Carife Ferrara 73:58 i z bilansem 17-10 zajmuje 2. miejsce.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 41 minut, 16 punktów, 12 zbiórek, 3 przechwyty i 2 asysty. Zespół naszego rodaka po dogrywce pokonał Angelico Biella 77:74 i z bilansem 13-14 jest 8.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 26 minut, 6 punktów, 5 zbiórek i 2 przechwyty. Zespół naszego rodaka po dogrywce pokonał Angelico Biella 77:74 i z bilansem 13-14 jest 8.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - drużyna naszego rodaka zakończyła fazę zasadniczą z bilansem 12-7. Uniks przystąpi do play off z 3. pozycji i w ćwierćfinale zmierzy się z Triumph Lubierce. Pierwszy mecz w najbliższy czwartek w Kazaniu.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - Polacy po zwycięstwie 3:0 nad USK Praga zaczynają rywalizację w półfinale przeciwko drużynie Mlekarna Miltra Novy Jicin. Pierwszy mecz w najbliższy wtorek na parkiecie w Novym Jicinie.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - Polacy po zwycięstwie 3:0 nad USK Praga zaczynają rywalizację w półfinale przeciwko drużynie Mlekarna Miltra Novy Jicin. Pierwszy mecz w najbliższy wtorek na parkiecie w Novym Jicinie.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - wtorek: 35 minut, 17 punktów, 9 zbiórek, asysta, przechwyt i blok. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała w pierwszym meczu o 3. miejsce z MBK Handlova 69:73. Piątek: 25 minut, 8 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, przechwyt i blok. "Polski" zespół pokonał rywala 100:86 i w rywalizacji o brąz jest remis 1:1. Decydujące starcie we wtorek w Handlovej.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - wtorek: 29 minut, 5 punktów, 3 przechwyty i 2 zbiórki. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała w pierwszym meczu o 3. miejsce z MBK Handlova 69:73. Piątek: 32 minuty, 18 punktów, 2 zbiórki, asysta i przechwyt. "Polski" zespół pokonał rywala 100:86 i w rywalizacji o brąz jest remis 1:1. Decydujące starcie we wtorek w Handlovej.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - 6 minut, zbiórka, dwa niecelne rzuty z gry i dwa faule. Polak po długim rozbracie z grą powrócił w końcu na parkiet, lecz jego zespół nie sprostał EWE Baskets Oldenburg. Mistrz Niemiec wygrał 83:67 i w ćwierćfinale prowadzi 1:0. W czwartek ekipa z Brunszwika zagra mecz we własnej hali.

SŁOWENIA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - środa: 19 minut, 6 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. Zespół naszego rodaka pokonał na wyjeździe Rudar Pro-Tek Zasavje 79:57. Sobota: 24 minuty, 7 punktów, 3 zbiorki i 2 asysty. Mistrz Słowenii zwyciężył u siebie Parklji Bezigrad 74:67 i z bilansem 10-2 zajmuje 2. miejsce.