Słowenia: Szok! Olimpija z Kikowskim w składzie bez złota

15 tytułów mistrzowskich w ciągu 18 lat niepodległej Słowenii wywalczyła Olimpija Lublana. W tym roku drużyna Pawła Kikowskiego sprawiła swoim fanom ogromny zawód, bowiem zajęła tylko drugie miejsce. Mistrzem została KK Krka.

Jacek Konsek

Nie było to udane zakończenie sezonu dla Pawła Kikowskiego. Polski skrzydłowy na parkiecie spędził kwadrans, w czasie którego chybił cztery próby zza linii 6,25m oraz dwa rzuty wolne. Nie zdobył więc żadnego punktu, lecz miał pięć zbiórek oraz asystę.

Olimpija fatalnie spisywała się w pierwszej połowie, po której przegrywała różnicą aż 20 punktów - 25:45. Goście kapitalnie spisywali się w rzutach z dystansu, trafiając 11 trójek na 21 prób.

Co ciekawe, katem stołecznego zespołu okazał się 41-letni Davor Marcelić, były gracz Anwilu Włocławek. Słoweński obieżyświat zapisał na swoim koncie 24 punkty, w tym 6/7 za trzy!

W finałowej rywalizacji zespół pochodzący z miejscowości Novo Mesto wygrał ostatecznie 3:2 i sięgnął po trzecie mistrzostwo w historii klubu. Oprócz KK Krka i Olimpiji Lublana, jedynie Helios Domzale (2007) triumfował w tych rozgrywkach.

W lidze słoweńskiej Kikowski rozegrał 20 spotkań, w których notował średnio 6,2 punktu i 1,4 zbiórki. Na parkiecie przebywał przeciętnie niecałe 16 minut w każdym meczu. W Lidze Adriatyckiej jego średnie były nieco gorsze - średnio 4 pkt w 8 min.

Olimpija Lublana - KK Krka 79:87 (13:20, 12:25, 25:21, 29:21)