MŚ koszykarek: Mistrzynie Afryki podały skład

Senegal będzie reprezentantem Czarnego Lądu na Mistrzostwach Świata koszykarek w Czechach. Senegalki to aktualne mistrzynie swojego kontynentu, a na turnieju finałowym nie doznały żadnej porażki. Liderką zespołu jest doskonale znana w Polsce Aya Traore. Trudno oczekiwać jednak, że Afrykanki zawojują wrześniowy turniej o światowy czempionat.

W tym artykule dowiesz się o:

Senegalki okazały się bezkonkurencyjne na ostatnim Afrobaskecie, kiedy to zwyciężyły bez porażki. Reprezentantki Senegalu w półfinale pokonały Wybrzeże Kości Słoniowej, a w finale odprawiły obrończynie tytułu z Mali. W obu tych meczach liderką senegalskiej reprezentacji była Aya Traore. Była zawodniczka m.in. CCC Polkowice czy INEI AZS Poznań, wywalczyła odpowiednio 26 punktów w półfinale oraz 19 w finale.

Reprezentacja Senegalu składa się praktycznie z samych zawodniczek, które grają na obczyźnie. Jedyną koszykarką, która na co dzień występuje w swojej rodzimej lidze jest Ndeye Sene, która gra w Saint Louis Basket Club.

Senegal nie miał szczęścia w losowaniu. W Czechach w grupie B rywalizować będzie z USA, Francją i Grecją. Mecze grupy B rozgrywane będą w Ostrawie.

Czeski czempionat będzie szóstym turniejem Mistrzostw Świata, w którym wystąpi Senegal. Na ostatnim turnieju w Brazylii, Senegalki zdołały pokonać jedynie inną afrykańską reprezentację, którą była Nigeria. Na Mistrzostwach Świata Senegalki debiutowały w 1975 roku w Kolumbii. Najlepszy swój występ zanotowały natomiast w 1990 roku w Malezji, gdzie wygrały 2 z 8 rozegranych spotkań.