Turniej w Bydgoszczy: Nerwowa końcówka dla Astorii

W pierwszym z trzech zaplanowanych na sobotę spotkań podczas turnieju w Bydgoszczy, jego gospodarz KPSW Astoria, pokonał Ósemkę Skierniewice 98:93. W trzeciej kwarcie beniaminek pierwszej ligi prowadził już dziewiętnastoma punktami, a mało brakowało, by o zwycięstwo musiałby walczyć w dogrywce.

Mateusz Stępień

Drużyna Astorii, podobnie jak dzień wcześniej Sportino, bardzo źle rozpoczęła swoje pierwsze spotkanie w turnieju. W połowie pierwszej kwarty przegrywała bowiem 4:17, a dla porównania inowrocławianie 2:17. Różnica pomiędzy tymi ekipami polegała jednak na tym, że bydgoszczanie już na początku kolejnej odsłony prowadzili. - Fakt, początek mieliśmy drętwy. Ale zaczęliśmy lepiej bronić, z czasem uzyskiwać coraz większą przewagę i wydawało się, że tak będzie do końca - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Mateusz Bierwagen, najlepszy strzelec Astorii. W dużej mierze, to właśnie dzięki jego zdobyczom zespół Jarosława Zawadki w kilka minut odrobił stratę z pierwszych minut. Później Astoria wygrywała już 76:57, ale inicjatywę przejął jej przeciwnik ze Skierniewic i doszło do nerwowej końcówki. - Nie może dochodzić do takich sytuacji, że tracimy tak wysokie prowadzenie, zwłaszcza, że graliśmy z rywalem, który gra w drugiej lidze, a my wchodzimy już na ten wyższy poziom - ocenił Bierwagen. Dwie sekundy przed końcem przy wyniku 96:93 dla bydgoszczan, rzut za trzy spudłował skrzydłowy Ósemki Mariusz Wójcik, który w ten sposób uzyskał wcześniej dwanaście "oczek".

Ósemka Skierniewice - KPSW Astoria Bydgoszcz 93:98 (25:18, 21:32, 23:28, 24:20)

Ósemka: Mariusz Wójcik 23, Jacek Zieliński 21, Łukasz Mąkolski 20, Radosław Jarosz 11, Paweł Lewandowski 11, Mariusz Małecki 4, Piotr Czaplicki 3, Artur Depczyński 0, Marcin Żelisławski 0.

KPSW Astoria: Mateusz Bierwagen 20, Łukasz Paul 18, Adam Szopiński 17, Dorian Szyttenholm 11, Sebastian Laydych 10, Tristan Baliński 6, Artur Gliszczyński 5, Filip Czyżniewski 5, Piotr Robak 4, Radosław Plebanek 2, Mikołaj Raczyński 0.