Turniej w Szczecinie dzień II: Zwycięstwo AZS Koszalin, Kotwica słabsza od Radexu

AZS Koszalin wygrał ze Spójnią Stargard Szczeciński w pierwszym meczu II dnia Turniej im. Romana Wysockiego w Szczecinie, w którym udział biorą także Kotwica Kołobrzeg i Radex Szczecin. Ekipa gospodarzy pokonała kołobrzeżan 91:75.

Jacek Seklecki

AZS Koszalin nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem I-ligowej Spójni Stargard Szczeciński. Koszalinianie już w drugiej kwarcie wypracowali sobie pokaźną zaliczkę, która wystarczyła do odniesienia dość wysokiego zwycięstwa. Ostatecznie ekipa z Tauron Basket Ligi wygrała 81:66. W meczu tym w szeregach Akademików nie zagrali Marcin Sroka, Igor Milicić oraz Przemysław Łuszczewski.

Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Koszalin 66:81 (13:14, 13:26, 20:19, 20:22)

AZS: Frazier 20, Woodbury 17, Arabas 14, Śnieg 9, Kinloch 8, Frasunkiewicz 11, Bartosz 2, Perka 0.

W drugim spotkaniu tego dnia turnieju AZS Radex Szczecin pokonał niespodziewanie ekstraligową Kotwicę 91:75. Gospodarze turnieju już w pierwszej kwarcie pokazali, że mają spore zakusy na wygraną. Trzecia część meczu oddaliła dzielnych szczecinian od wygranej, ale w decydujących dziesięciu minutach pokazali klasę i wygrali ostatecznie 91:85

AZS Radex Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 91:85 (33:30, 15:16, 18:26, 25:13)

AZS: Pacocha 16, Sudowski 15, Balcerek 13, Podgalski 12, Majcherek Maciej 10, Prus 9, Majcherek Michał 6, Pytyś 6, Dudek 4.

Kotwica: Harris 32, Franklin 13, Scott 10, Sikora 7, Zabłocki 6, Szarzało 4, Bręk 2, Diduszko 1.