Zastal drugi w turnieju na Słowacji

Beniaminek Tauron Basket Ligi, Zastal Zielona Góra pokonał w ostatnim dniu turnieju w słowackiej Novej Vsi zespół Xion Dukes Klosterneunburg 70:63 i zmagania zakończył na drugim miejscu.

Jacek Seklecki

Mecz ten od samego początku był niezwykle wyrównany. Beniaminek Tauron Basket Ligi chciał pokazać się z jak najlepszej strony, jednak pierwszą kwartę wygrali Austriacy, 18:17. Do szatni na 15-minutową przerwę Zastal schodził prowadząc 35:34, a kluczowymi momentami meczu były ostatnie minuty, w których polski zespół nie tylko nie oddał rywalowi prowadzenia, ale nawet je powiększył. Ostatecznie na słowackim turnieju w Novej Vsi Zastal Zielona Góra zaprezentował się bardzo dobrze i zajął drugie miejsce.

Zastal Zielona Góra - Xion Dukes Klosterneunburg 70:63

Zastal: Tomasz Kęsicki 8, Żarko Comagić 10, Marcin Chodkiewicz 2, Marcin Flieger 9, Walter Hodge 9, Maciej Raczyński 7, Trenton Marshall 7, Grzgorz Kukiełka 10, Rafał Rajewicz 8.