MŚ koszykarek: Czeszki wyraźnie lepsze od Greczynek

Gospodynie zbliżających się mistrzostw świata koszykarek Czeszki pokazały, że znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji. Pomimo braku w składzie swojej liderki Jany Veseli różnicą aż 49 punktów pokonały Greczynki. Podopieczne Lubora Blazka są pełne nadziei na dobry wynik podczas turnieju.

Krzysztof Kaczmarczyk

Czeszki spokojnie kontynuują swoją serię meczów sparingowych przed turniejem o mistrzostwo świata. Podopieczne Lubora Blazka na swoim rozkładzie mają już m.in. dwa zwycięstwa z reprezentacją Polski. Tym razem w cieniu naszych południowych sąsiadek zostały Greczynki.

Koszykarki z Hellady nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z Czeszkami. Już po pierwszej kwarcie Evanthia Maltsi z koleżankami przegrywały 26:15, a po pierwszej połowie straty wzrosły już do 20 punktów. Po trzech kwartach różnicą wynosiła już 37 punktów, a ostateczny wynik to 110:61. Krótko mówiąc można stwierdzić, że doszło do pogromu.

Liderką czeskiej reprezentacji była niezawodna Katerina Elhotova, która na swoim koncie zapisała 15 punktów. 14 dodała Ilona Burgrova, a 13 Tereza Peckova.

Wśrod Greczynek najskuteczniejsza okazała się Maltsi, która uzbierała 13 punktów.

Obie reprezentacje wystąpiły bez swoich dwóch największych gwiazd. W czeskiej reprezentacji nadal brakuje Jany Veseli, która z ekipą Seattle Storm będzie walczyła o mistrzostwo ligi WNBA. Wśród Greczynek zabrakło natomiast Amerykanki Katie Douglas.