Turniej w Toruniu: Polpharma lepsza od Astorii

W pierwszym meczu ekstraligowców podczas Memoriału Wojciechu Michniewicza rozgrywanego w Toruniu, Polpharma Starogard Gdański pewnie pokonała Astorię Bydgoszcz 81:62. Kociewskie Diabły do wygranej poprowadził duet amerykańskich koszykarzy.

Jacek Seklecki

W meczu Polpharmy Starogard Gdański z I-ligową Astorią Bydgoszcz nie było takiego pogromu, jak we wcześniejszych spotkaniach drużyn z tych klas rozgrywkowych. Bydgoski zespół postraszył trzecią ekipę poprzednich rozgrywek, a wynik , czyli blisko 20-punktowa wygrana Polpharmy, w cale nie odzwierciedla przebiegu tego meczu.

Astoria niemal przez całe spotkanie trzymała się blisko rywala, który jednak cały czas kontrolował spotkanie. Jeszcze na kilka minut przed jego zakończeniem Polpharma wygrywała tylko 10 punktami, ale końcówka zdecydowanie należała do tego zespołu.

Najwięcej korzyści dla Polpharmy dał przede wszystkim Kirk Archibeque, który pod koszem był nie do zatrzymania. Amerykanin zdobył 19 punktów i miał 13 zbiórek. Wyróżnił się również Donta Vaughn, który zapisał na swoim koncie 14 punktów, sześć zbiórek i tyle samo asyst. Dziewięciokrotnie próbował rzucać z dystansu, z czego cztery próby okazały się celne.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Dutkiewicz. Zawodnik ten przebywał na parkiecie tylko 14 minut, jednak w tym czasie zdołał oddać osiem rzutów, z czego cztery okazały się celne (2/5 za 2, 2/3 za 3), dodał do tego także cztery zbiórki.

Polpharma Starogard Gdański - Astoria Bydgoszcz 81:62 (24:19, 17:12, 17:19, 23:12)

Polpharma: Archibeque 19, Vaughn 14, Dutkiewicz 12, Hicks 9, Metelski 8, Chanas 6, Gilmore 4, Cielebąk 4, Mroczek 2, Gruner 2, Szpyrka 1.

Najwięcej dla Astorii: Laydych 15, Szyttenholm 15.