Turniej w Rewalu: Anwil nokautuje, wygrana Akademików

AZS Koszalin pokonał w pierwszym meczu turnieju o Puchar Wójta Gminy Rewal pierwszoligowy MKS Dąbrowa Górnicza 87:64. W drugim spotkaniu Anwil Włocławek znokautował kołobrzeską Kotwicę, wygrywając aż 95:60!

Patryk Kurkowski

Drużyna Charlesa Bartona nie miała większych problemów z pokonaniem pierwszoligowego MKS. Ekipa z Dąbrowy Górniczej opór stawiała jedynie w pierwszej połowie, po której był remis 36:36. Po przerwie w zdecydowanie wyższej dyspozycji byli Akademicy. AZS łatwo wyszedł na prowadzenie, a w ostatniej odsłonie wręcz zmiażdżył rywala. Ostatecznie koszalinianie wygrali 87:64.

Winsome Frazier poprowadził Akademików do zwycięstwa. Amerykanin zdobył aż 20 punktów, był zdecydowanie najskuteczniejszy na parkiecie. Świetne zawody rozegrał Mateusz Bartosz, który zanotował double-double (17 oczek, 10 zbiórek). W zespole MKS błysnął Paweł Bogdanowicz, autor 15 punktów.

AZS Koszalin - MKS Dąbrowa Górnicza 87:64 (20:16, 16:20, 20:14, 31:14)

AZS: Winsome Frazier 20, Mateusz Bartosz 17, Damien Kinloch 15, Tomasz Śnieg 11, Terrance Woodbury 10, Grzegorz Arabas 7, Przemysław Frasunkiewicz 5, Matija Poscić 2.

MKS: Paweł Bogdanowicz 15, Marek Piechowicz 13, Mariusz Piotrkowski 11, Radosław Lemański 9, Adam Lisewski 6, Łukasz Szczypka 4, Krzysztof Koziński 3, Michał Lewicki 3, Radosław Basiński 0, Paweł Zmarlak 0, Rafał Partyka 0, Marcin Wójcik 0.

W drugim meczu Anwil wręcz znokautował innego ekstraklasowca, Kotwicę Kołobrzeg. Włocławianie zagrali znakomicie - od pierwszych minut dyktowali warunki, po 10 minutach spotkania prowadzili już 32:11. Koszykarze Dariusza Szczubiała niewiele mieli do powiedzenia, na przerwę schodzili z 27 punktowym deficytem! Po przerwie wicemistrzowie Polski nieco spuścili z tonu, ale wigor odzyskali w ostatniej odsłonie. Anwil zwyciężył czwartą kwartę 25:16, a w konsekwencji cały mecz....95:60!

W świetnej formie jest już Paul Miller. Środkowy "Rottweilerów" zagrał kapitalnie - rzucił 25 oczek. Wtórowali mu Łukasz Majewski, DJ Thompson i Nikola Jovanovic. W ekipie "Czarodziei z Wydm" najlepiej spisali się Darrell Harris, Ted Scott i Ricky Franklin - wszyscy uzbierali po 15 punktów. Warto dodać, że pozostali gracze Kotwicy zdobyli razem zaledwie...15 oczek! Nic więc dziwnego, że w tej konfrontacji zdecydowanie górą był Anwil.

Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 95:60 (32:11, 22:16, 16:17, 25:16)

Anwil: Paul Miller 25, Łukasz Majewski 17, DJ Thomspon 13, Nikola Jovanovic 13, Andrzej Pluta 11, Dardan Berisha 7, Sasa Mucic 7, Robert Skibniewski 2.

Kotwica: Darrell Harris 15, Ted Scott 15, Ricky Franklin 15, Sławomir Sikora 6, Tomasz Zabłocki 5, Łukasz Diduszko 3, Bartosz Sarzało 1, Dawid Bręk 0, Marko Djurić 0.