Turniej w Gołuchowie: Pierwszoligowiec pierwszy, pierwszoligowiec ostatni

Koszykarze Sportino Inowrocław zwyciężyli turniej w Gołuchowie. W finale pokonali reprezentanta drugiej ligi Stal Ostrów Wlkp. 87:83. Gospodarz imprezy, drużyna Open Florentyny zajęła trzecią pozycję.

Mateusz Stępień

Dla drużyny prowadzonej przez Aleksandra Krutikowa turniej w Gołuchowie był trzecim w trakcie obecnych przygotowań do nowego sezonu, ale pierwszym wygranym. Wcześniej, zespół Sportino zajął drugie miejsce w Bydgoszczy (zwycięstwo Open Florentyny Pleszew) i trzecie w międzynarodowej imprezie u siebie, w Inowrocławiu.

Po raz kolejny w ekipie tegorocznego spadkowicza z TBL, najlepiej punktującym zawodnikiem był doświadczony podkoszowy Wojciech Żurawski, który spośród ośmiu kontrolnych spotkań Sportino, w sześciu z nich był najlepszym strzelcem.

Stal Ostrów Wlkp. - Sportino Inowrocław 83:87 (25:27, 15:22, 21:21, 22:17)

Stal: Olejnik 18, Kałowski 13, Gruszka 12, Wojciechowski 11, Dymała 9, Zębski 9, Sierański 9, K. Spała 2, M. Spała 0.

Sportino: Żurawski 22, Sulowski 18, Żytko 11, Wierzbicki 11, Piotrkiewicz 10, Mowlik 9, Strzelecki 6, Stężewski 0

Mecz o trzecie miejsce: Open Florentyna Pleszew - Górnik Wałbrzych 90:86