Polpharama lepsza od Kotwicy w słupskim turnieju

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że skuteczna gra w jednej połowie nie jest kluczem do zwycięstwa w całym spotkaniu. Rewelacyjnie grająca w pierwszej połowie Kotwica Kołobrzeg uległa Polpharmie Starogard Gdański właśnie po słabej, drugiej połowie.

Dominik Wronka

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do przyjezdnych z Kołobrzegu, którzy zaprezentowali bardzo równą, a przede wszystkim skuteczną grę w ataku i defensywie. Graczem, który zasługuje na szczególne wyróżnienie w zespole Kotwicy jest nie kto inny jak Tedd Scott, który w całym spotkaniu rzucił 26 oczek i to między innymi dzięki jego skutecznej grze do przerwy na tablicy świetlnej był wynik 42:26.

Druga połowa to popis koszykarzy Polpharmy, która zaczęła grać odważną i efektywną koszykówkę. W końcowych minutach wynik był wyrównany. Do gry włączył się Michael Hicks, który skutecznie próbował rzutów za trzy. Ostatecznie podopieczni Pawła Turkiewicza wygrali to spotkanie.

Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 77:81 (20:12, 22:14, 16:25, 19:30)