Mistrz rozgromił Polonię! (wynik)

W meczu otwierającym 2. kolejkę TBL Asseco Prokom wysoko pokonał Polonię 81:53. Dla mistrza Polski była to pierwsza wygrana w obecnym sezonie. Z kolei drużyna ze stolicy uległa po raz drugi i ponownie przegrała z ekipą grającą w ostatnim finale ekstraklasy. Tydzień temu zespół Wojciecha Kamińskiego został pokonany przez Anwil Włocławek

Mateusz Stępień

W drużynie Asseco Prokomu zadebiutował na parkietach polskiej ekstraklasy Bobby Brown, który wniósł do dorobku zespołu 20 punktów, 7 asyst, 4 zbiórki i 3 przechwyty w ciągu nieco ponad 26 minut gry. Mistrzowie kraju wysokie prowadzenie uzyskali już w drugiej kwarcie, w której fragment między pierwszą a piątą minutą wygrali 15:0. Największą przewagę podopieczni Tomasa Pacesasa wypracowali w 36. min. - 75:43.

W ekipie "Czarnych Koszul" drugi raz z rzędu najlepszym strzelcem był Darnell Hinson, który rzucił 22 punkty, ale aż 9 z nich zdobył z linii rzutów wolnych. Na pocieszenie dla warszawian barierę 100 asyst w karierze przekroczył młody rozgrywający Marcin Nowakowski - obecnie ma ich 101.

Asseco Prokom Gdynia - Polonia Warszawa 81:53 (15:11, 28:11, 21:16, 17:15)

Asseco Prokom: Bobby Brown 20, Daniel Ewing 19, Adam Łapeta 12, Courtney Eldridge 10, Robert Witka 8, Ratko Varda 6, Piotr Szczotka 2, Mateusz Kostrzewski 2, Adam Hrycaniuk 2, Jan Jagla 0, Przemysław Frasunkiewicz 0, Channing Toney 0.

Polonia: Darnell Hinson 22, Harding Nana 10, Tony Easley 7, David Palmer 5, Marcin Nowakowski 4, Łukasz Wichniarz 3, Michał Kwiatkowski 2, Alan Czujkowski 0, Marcin Krajewski 0, Michał Kuśmierz 0.