Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Świetny mecz Lampego

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli kapitalny mecz Macieja Lampego w lidze VTB, porażki naszych rodaków w Lega Basket oraz 12 punktów Michała Ignerskiego w lidze tureckiej.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 13 minut, 4 punkty, 2 przechwyty, zbiórka i asysta. Drużyna naszego rodaka przegrała u siebie ze Scavolini Spar Pesaro 89:91 i z bilansem 0-3 zajmuje 15. miejsce. Polski rozgrywający w trzech meczach tego sezonu
notował średnio 5,3 punktu, 2 zbiórki i 1,3 przechwytu.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 32 minuty, 11 punktów, 6 zbiórek, 4 przechwyty, 2 asysty i blok. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Canadian Solar Bolonia 66:73 i z bilansem 1-2 plasuje się na 13. miejscu. Reprezentant naszego kraju w dwóch meczach tego sezonu notował przeciętnie 9,7 punktu i 6,7 zbiorki.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie pojawił się na parkiecie w meczu przeciwko Fabi Shoes Montegranaro. Drużyna naszego rodaka przegrała na wyjeździe 72:79 i z bilansem 1-2 zajmuje 11. miejsce. Polski center wystąpił w dwóch meczach tego sezonu i notował średnio 3 punkty i 1,5 zbiórki.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - 37 minut, 32 punkty, 6 zbiórek, asysta, przechwyt i blok. Ekipa polskiego podkoszowego w ramach ligi VTB wygrała na wyjeździe z Lietuvosem Rytas 87:85. Uniks z bilansem 2-0 jest na 2. lokacie w grupie A. W rosyjskiej Superlidze zespół z Kazania legitymuje się bilansem 1-2, co daje 8. miejsce. W sobotę zmierzy się u siebie z BC Niżny Nowogród.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - środa: 26 minut, 11 punktów, 4 asysty, 4 przechwyty i 2 zbiórki. UMMC w ramach rozgrywek Euroligi pokonał na wyjeździe Gospic Croatia 87:73 i z bilansem 1-0 zajmuje 2. miejsce w grupie B. Sobota: 21 minut, 12 punktów, 3 przechwyty, 2 asysty i zbiórka. Drużyna Polki zwyciężyła u siebie Czewakatę Wołogda 83:50 i z bilansem 4-0 przoduje w rozgrywkach ligi rosyjskiej. W czterech dotychczasowych spotkaniach Bibrzycka zdobywała średnio 10,7 punktu.

TURCJA

Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) - 12 minut, 12 punktów i 6 zbiórek. Drużyna naszego rodaka poległa na wyjeździe z Aliaga Petkim 80:95 i z bilansem 1-2 zajmuje 13. miejsce. Reprezentant Polski w trzech meczach tego sezonu notował średnio 12,7 punktu i 5,7 zbiórki.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (LTHcast Mercator Skofja Loka) - 15 minut, 6 punktów i 4 zbiórki. Zespół naszego rodaka przegrał na własnym parkiecie z KK Sentjur 55:63 i z bilansem 0-3 zajmuje 7. miejsce. Młody Polak w dwóch meczach tego sezonu notował średnio 9,5 punktu i 4,5 zbiórki.

CZECHY

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 26 minut, 6 punktów i 4 zbiórki. Drużyna Hyżego zwyciężyła u siebie USK Praga 90:82 i z bilansem 5-1 zajmuje 4. lokatę. W sześciu dotychczasowych spotkaniach nasz rodak zdobywał średnio 6,3 punktu i 4,8 zbiórki.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - zespół naszego rodaka przegrał na wyjeździe z Interem Bratysława 53:79, ale Mielczarka zabrakło w składzie. Spisska z bilansem 6-4 plasuje się na 3. miejscu, a polski skrzydłowy w dotychczasowych dziewięciu spotkaniach zdobywał średnio 10,4 punktu, 3,7 zbiórki, 2,6 asysty i 2,3 przechwyty.

RUMUNIA

Rafał Bigus (CS Energia Rovinari Targu Jiu) - 24 minuty, 2 punkty, 6 zbiórek i 2 bloki. Zespół naszego rodaka wygrał u siebie z CS U-Mobiltelco Cluj Napoca 78:76 i z bilansem 4-3 zajmuje 7. miejsce. W dotychczasowych siedmiu spotkaniach Bigus zdobywał średnio 7,7 punktu i 7,4 zbiórki.

NORWEGIA

Maciej Sterenga (Asker Aliens) - nie pojawił się na parkiecie w meczu przeciwko Baerum Basket. Drużyna naszego rodaka wygrała na wyjeździe 86:81 i z bilansem 5-1 zajmuje 2. miejsce. Nasz rodak wystąpił tylko w jednym spotkaniu w tym sezonie.