Hit dla rzeszowianek - wyniki 9. kolejki I CLK

W meczu kolejki na półmetku pierwszego etapu rozgrywek I Centralnej Ligi Kobiet emocje były przez 30 minut gry. Mowa o spotkaniu rzeszowskich Akademiczek z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Dawid Bilski

10 minut przed końcem spotkania zespół ze stolicy Podkarpacia prowadził tylko czterema punktami i losy wygranej nie były jeszcze rozstrzygnięte. Ostatnią część gospodynie wygrały 24:10 i 2 meczowe punkty pozostały w Rzeszowie. Ostrowianki wyraźnie przegrały walkę na tablicach, bo aż 40:18.

Dość niespodziewany przebieg miało inne ze spotkań w grupie B. Solpark Kleszczów Pabianice swój pojedynek z Akademiczkami z Lublina wygrał różnicą tylko dwóch punktów.

W grupie A ósmy triumf odniósł MUKS Poznań. Nerwową końcówkę zapewniły sobie koszykarki z Wejherowa. Po trzech kwartach meczu w Olsztynie zespół GTK miał 11 punktów przewagi, a ostatecznie zwyciężył 81:78. W barwach KKS-u po raz kolejny dobrze zaprezentował się Karina Różyńska, zdobywając 31 punktów.

Wyniki 9. kolejki:

GRUPA A
KKS Olsztyn - GTK Wejherowo 78:81 (23:14, 11:20, 17:28, 27:19)
MUKS Poznań - Arcus SMS PZKosz Łomianki 78:70 (24:11, 18:26, 20:17, 16:16)
AZS Uniwersytet Warszawski - SKS Unia Swarzędz 60:47 (16:11, 9:13, 16:9, 19:14)
MKS PWSZ KON-BET Konin - AZS Uniwersytet Gdański 71:65 (19:15, 13:18, 18:17, 21:15)

GRUPA B
AZS - OPTeam Rzeszów - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 76:58 (19:23, 18:13, 15:12, 24:10)
Wisła McArthur II Kraków - MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 75:47 (16:10, 25:17, 12:14, 22:6)
Domeny.PL Siemaszka - Korona Kraków 63:51 (12:15, 24:4, 14:12, 13:20)
Solpark Kleszczów Pabianice - AZS UMCS Lublin 68:66 (29:17, 16:14, 10:22, 13:13)