Bez niespodzianki w Polkowicach - relacja ze spotkania Pucharu Polski CCC Polkowice - Odra Brzeg

CCC Polkowice bez większych problemów pokonało Odrę Brzeg w trzeciej rundzie Pucharu Polski i może już w spokoju oczekiwać na kolejne rywalki w tych rozgrywkach. Wygrana polkowiczanek ani na moment nie podlegała żadnej dyskusji, bowiem brzeżanki nie mogły przebić się przez obronę gospodyń, uzyskując w całym meczu tylko 38 punktów.

Paweł Koźlik

Pierwszoplanową rolę na początku spotkania odgrywała miejscowa koszykarka Joanna Walich, która była praktycznie wszędzie. Ustawiała się nieźle w obronie, i przede wszystkim dobrze rzucała - 9 punktów w pierwszej kwarcie. Tempo spotkania nie było zbyt rewelacyjne i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 19:10 dla CCC.

Druga kwarta nadal przebiegała pod dyktando polkowiczanek, z minuty na minutę powiększały one swoją przewagę. Przy coraz wyższym wyniku trener Krzysztof Koziorowicz zaczął wpuszczać swoje najmłodsze zawodniczki z talii - Aleksandra Dziwińska i Agata Dobrowolska. Zawodniczki te dobrze wkomponowały się w zespół i w żadnym wypadku nie można uznać, iż były one osłabieniem drużyny. Natomiast brzeżanki w dalszym ciągu nie miały pomysłu na przebicie się przez szczelną defensywę CCC i kwartę zakończyły 20 punktowym "mankiem" do Pomarańczych.

Ostatnie dwie odsłony nie zapadną specjalnie w pamięci nielicznie zgromadzonej publiczności. Koszykarki z Polkowic całkowicie kontrolowały przebieg spotkania do ostatniej syreny meczu. Grę mądrze prowadziła Anna Pietrzak wspierana przez Walich i Małgorzatę Babicką. W zespole z Brzegu starała się jak mogła Monique Alexander (20 pkt.), lecz była ona osamotniona i sama niewiele mogła wskórać. Trener Koziorowicz wydawał się dzisiaj wyjątkowo spokojny i widać było, że potraktował to spotkanie jako pewien poligon doświadczalny dla kilku zawodniczek, które nie mają tyle szans grania minut w lidze. - Testowanie różnych zagrywek w czasie meczu zawsze jest efektywniejsze niż sam trening. Dlatego, ze szkoleniowego punktu widzenia, mecz przyniósł nam wiele dobrego - powiedział po meczu podopieczny CCC.

Należy dodać, że przez całe spotkanie w zespole Pomarańczowych nie wystąpiły jej liderki: Amisha Carter, Natalia Trofimowa i Sharnee Zoll

Środowe spotkanie ostatecznie zakończyło się wysokim zwycięstwem CCC Polkowice 62:38 i pewnym awansem do czwartej rundy rozgrywek Pucharu Polski.

CCC POLKOWICE - ODRA BRZEG 62:38 (21:10, 17:8, 17:12, 7:6)

CCC: Walich 17, Pietrzak 9, Babicka 9, Dziwińska 8, Majewska 6, Dobrowolska 7, Jeziorna 2, Morris po 2, Musina 2.

ODRA: Alexander 20, Buszta 8, Jones 2, Stewart 2, Teklińska 2, Żyłczyńska 2 , Bachryj 2.