Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Szewczyk w formie, Bibrzycka gromi

Bardzo dobrze rozpoczął Nowy Rok Szymon Szewczyk, który bryluje w barwach włoskiego Air Avellino. W poprzednim tygodniu dwa niesamowicie wysokiej zwycięstwa odniosła też drużyna Agnieszki Bibrzyckiej - UMMC Jekaterynburg, wygrywając kolejno 60 i 66 punktami!

Jacek Konsek

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - środa: 19 minut, 7 punktów, 2 asysty, 2 przechwyty i zbiórka. Drużyna naszego rodaka przegrała na wyjeździe z Armani Jeans Mediolan 84:98. Niedziela: 14 minut, 4 punkty, 3 asysty, zbiórka i przechwyt. Zespół polskiego rozgrywającego pokonał na własnym parkiecie Banca Tercas Teramo 89:81 i z bilansem 6-8 zajmuje 10. miejsce. Koszarek w 14. meczach tego sezonu notował średnio 4,7 punktu, 1,6 przechwytu i 1,4 zbiórki.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - czwartek: 33 minuty, 16 punktów, 6 zbiórek, 3 przechwyty i blok. Zespół Polaka przegrał na własnym parkiecie z Montepaschi Siena 75:79. Niedziela: 33 minuty, 15 punktów, 13 zbiórek, 4 bloki i przechwyt. Air Avellino pokonało na wyjeździe Scavolini Pesaro 80:69 i z bilansem 7-7 plasuje się na 6. miejscu. Reprezentant naszego kraju w 14. meczach tego sezonu notował przeciętnie 12,5 punktu, 6,7 zbiórki i 2,1 przechwytu.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - czwartek: 16 minut, 10 punktów, zbiórka, asysta, przechwyt i blok. Ekipa naszego rodaka rozgromiła u siebie Enel Brindisi 90:66. Niedziela: 6 minut i strata. Zespół Wojciechowskiego przegrał na wyjeździe z Bennet Cantu 65:75 i z bilansem 6-8 zajmuje 13. miejsce. Polski center wystąpił w 11. meczach tego sezonu i notował średnio 3,6 punktu i zbiórkę.

Jakub Parzeński (Canadian Solar Bolonia) - Parzeński nie grał w obu spotkaniach swojej drużyny w poprzednim tygodniu. Zespół naszego rodaka jedno spotkanie wygrał, z kolei w niedzielę schodził z parkietu pokonany. Obecnie z bilansem 7-7 plasuje się na 7. miejscu. 19-letni podkoszowy wystąpił w trzech meczach tego sezonu i zdobywał średnio 1,3 punktu.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - czwartek: 20 minut, 6 punktów i 7 zbiórek. Drużyna Polaka w ramach Ligi VTB pokonała na wyjeździe CSKA Moskwa 67:60 i z bilansem 5-1 zajmuje 2. miejsce w grupie A. Lampe w sześciu meczach zdobywał średnio 15,5 punktu i 8,2 zbiórki. Niedziela: 17 minut, 8 punktów, 3 zbiórki, asysta i przechwyt. Zespół Lampego w rodzimych rozgrywkach pokonał na własnym parkiecie Enisej Krasnojarsk 87:63 i z bilansem 6-2 zajmuje 2. miejsce. Reprezentant naszego kraju w ośmiu meczach notował średnio 14,1 punktu i 5,5 zbiórki.

Thomas Kelati (Chimki Moskwa) - czwartek: 22 minuty, 5 punktów, 2 zbiórki i asysta. Zespół reprezentanta Polski w ramach Ligi VTB wygrał u siebie z Żalgirisem Kowno 78:76 i z bilansem 5-1 zajmuje 1. miejsce w grupie B. Kelati w trzech meczach zdobywał średnio 7 punktów i 2,7 zbiórki. Niedziela: 22 minuty, 6 punktów, 3 zbiórki, asysta i przechwyt. Chimki w ramach ligi rosyjskiej nie sprostały na wyjeździe Lokomotiwowi Kuban 66:73 i z bilansem 4-3 zajmują 6. miejsce. W czterech meczach Kelati notował średnio 6,4 punktu i 1,4 zbiórki.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - środa: 19 minut, 7 punktów, 3 asysty, 2 przechwyty i zbiórka. Mistrz Rosji pokonał u siebie Spartak Nogińsk aż 112:52. Sobota: 12 minut, 13 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty i przechwyt. UMMC rozbił na wyjeździe Spartak SHVSM Moskwa 107:41 i z bilansem 11-0 przewodzi w rozgrywkach. Bibrzycka w 11. spotkaniach zdobywała przeciętnie 11,5 punktu, 2,5 zbiórki i 2,5 asysty.

TURCJA

Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) - 27 minut, 7 punktów, 6 zbiórek i 2 przechwyty. Drużyna ze Stambułu po dogrywce przegrała na wyjeździe z Efesem Pilsen Stambuł 83:85 i z bilansem 7-6 zajmuje 9. miejsce. Reprezentant Polski w 12. meczach tego sezonu notował średnio 11,7 punktu i 4,8 zbiórki.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (LTHcast Mercator Skofja Loka) - 13 minut, 6 punktów i asysta. Zespół naszego rodaka przegrał u siebie z Heliosem Domzale 73:78 i z bilansem 2-8 zajmuje przedostatnie, 8. miejsce. Nowakowski w siedmiu meczach tego sezonu notował średnio 4,7 punktu i 2 zbiórki.

CZECHY

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 16 minut, 4 punkty, 2 zbiórki, przechwyt i asysta. Zespół naszego rodaka pokonał na wyjeździe BK Pardubice 83:81 i z bilansem 12-2 i zajmuje 4. lokatę. W 14. dotychczasowych spotkaniach nasz rodak zdobywał średnio 6,9 punktu i 4,9 zbiórki.

Cezary Trybański (NH Ostrawa) - Ekipa pierwszego Polaka w NBA pokonała na wyjeździe Lokomotiw Plzen 67:61 i z bilansem 10-5 zajmuje 5. miejsce. Trybański w 14. spotkaniach notował przeciętnie 7,3 punktu, 5,2 zbiórki i 1,5 bloku.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 31 minut, 6 punktów, 3 zbiórki i asysta. Drużyna naszego rodaka pokonała u siebie MBK Rieker Komarno 77:74. Sobota: 29 minut, 3 punkty, 3 zbiórki i asysta. "Polski" zespół nie miał szans w wyjazdowym spotkaniu z SKP Bańska Bystrzyca 76:95 z bilansem 14-7 zajmuje 2. miejsce. Mielczarek w 21. spotkaniach zdobywał średnio 8,7 punktu, 3,5 zbiórki, 2,5 asysty i 2 przechwyty.

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 28 minut, 16 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty. Drużyna naszego rodaka pokonała u siebie MBK Rieker Komarno 77:74. Sobota: 16 minut, 7 punktów i 2 zbiórki. "Polski" zespół nie miał szans w wyjazdowym spotkaniu z SKP Bańska Bystrzyca 76:95 i z bilansem 14-7 zajmuje 2. miejsce. Mróz w sześciu spotkaniach notował przeciętnie 11,5 punktu, 6,7 zbiórki i 2,5 asysty.

RUMUNIA

Rafał Bigus (CS Energia Rovinari Targu Jiu) - najbliższy mecz zespół naszego rodaka rozegra 15 stycznia. Obecnie z bilansem 7-8 zajmuje 10. miejsce. W dotychczasowych 15. spotkaniach Bigus zdobywał średnio 6,7 punktu i 7,1 zbiórki.

NORWEGIA

Maciej Sterenga (Asker Aliens) - Asker z bilansem 9-3 zajmuje 2. miejsce, a następny mecz rozegra 12 stycznia 2011 roku. Nasz rodak wystąpił w dwóch spotkaniach tego sezonu.