NBA: Trzecie z rzędu double-double Gortata!

Po raz trzeci z rzędu Marcin Gortat zakończył mecz z double-double. Polak w 33 minuty miał 11 punktów i 13 zbiórek w przegranym przez Phoenix Suns meczu z Detroit Pistons. To najlepsza taka seria łodzianina w karierze.

Jacek Konsek

Marcin Gortat nie wyszedł w pierwszej piątce, ale znów wypadł o klasę lepiej od Robina Lopeza. Nasz rodak był trzecim strzelcem drużyny i trzeci raz z rzędu zapisał na swoim koncie dwucyfrowy wynik w dwóch kategoriach.

W ciągu nieco ponad 33 minut łodzianin uzbierał 11 punktów (wszystkie w pierwszej połowie) oraz miał 13 zbiórek (trzy w ataku). Co ważne, miał tylko po jednej stracie i faulu.

Spójrzmy na Lopeza - 14 minut z kawałkiem i tylko cztery punkty oraz trzy zbiórki. Alvin Gentry nadal stawia jednak na 22-latka, który gra kiepsko i jest gorszy od Gortata, szczególnie w obronie.

Słońca przegrały jednak z Detroit, chociaż tak naprawdę nie powinny. Jeszcze na 9 minut przed końcem było 66:51 dla koszykarzy z Arizony. Seria 11:2 odwróciła jednak losy meczu, a najważniejsze rzuty w meczu oddawali w samej końcówce Bynum oraz Daye.

Phoenix przerwało passę pięciu kolejnych zwycięstw i z bilansem 20-22 jest na 10. miejscu w Konferencji Zachodniej.

----

Kevin Durant znów pokazał klasę. Nie dość, że zaaplikował New York Knicks 30 punktów i 12 zbiórek, to na dodatek w ostatniej sekundzie trafił niesamowity rzut za trzy punkty. - Dla mnie to jeden z najlepszych momentów w karierze - przyznał szczęśliwy Durant, który doprowadził nowojorczyków do szóstej kolejnej przegranej.

----

Po czterech kolejnych meczach bez zwycięstwa, w końcu wygrali Miami Heat. Drużyna z Florydy (bez chorego Wade'a i kontuzjowanego Bosha) pokonała Toronto Raptors 120:103, a bohaterem został Mike Miiler. Zawodnik ten miał być ważnym ogniwem w ekipie Żaru, tymczasem do tej pory mocno zawodził. W sobotę jednak zdobył 32 punkty w 22 minuty.

38 oczek, 11 zbiórek i sześć asyst zapisał na swoim koncie LeBron James. - Wiedzieliśmy, że dzisiaj musi zagrać cała drużyna - powiedział lider Miami, które trafiło aż 16 trójek.

----

Coraz wyraźniej do ścisłej czołówki Zachodu zaczyna przedzierać się New Orleans Hornets. Szerszenie triumfowały po raz ósmy z kolei, gromiąc przed własną publicznością samych San Antonio Spurs i to aż 96:72!

Dzień wcześniej Hornets zmiażdżyli Atlantę 100:59, a teraz udowodnili po raz kolejny, że są najlepszą drużyną w obronie. Pozwolili Ostrogom rzucić ledwo 72 punkty (najmniej w sezonie) i świetnie zatrzymali ich liderów - Ginobili (4 pkt, 2/8), Duncan (6 pkt, 2/11), Parker 10 pkt.

- Nowy Orlean świetnie spisywał się w defensywie - przyznał Gregg Popovich, trener Spurs, świetny taktyk i specjalista od gry w defensywie.

Szerszenie z bilansem 29-16 są na 5. miejscu Zachodu, Spurs z 37-7 nadal pozostają najlepszą ekipą w NBA.