Defensywa kluczem do sukcesu - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice

Jeśli w ligowym spotkaniu pierwszą trójkę gospodynie trafiają w połowie czwartej kwarty, to wówczas trudno marzyć o zwycięstwie. - Wszystko dzięki treningom, gdzie wiele czasu poświęcamy defensywie - cieszył się trener CCC.

Adrian Dudkiewicz

O jego słowach najlepiej świadczy fakt, że bydgoszczanki w całym spotkaniu we własnej hali rzuciły zaledwie 38 punktów. To ich najgorszy rezultat w tym sezonie, bowiem nawet podczas jesiennej potyczki z AZS Gorzów podopieczne Adama Ziemińskiego przekroczyły barierę 51 punktów. - Pozostaje nam jedynie przeprosić kibiców za swoją postawę - potwierdził trener Artego. - Polkowiczanki nas nieźle sprały i wskazały miejsce w szeregu.

Początek spotkania jednak nie wskazywał na to, że koszykarki CCC pokażą gospodyniom w hali Chemika popis gry w defensywie. Co prawda pierwsze minuty inauguracyjnej kwarty zdecydowanie należały właśnie do zawodniczek Krzysztofa Koziorowicza. Wówczas dobrze w szybkiej grze prezentowała się Amisha Carter i po sześciu minutach wicelider tabeli prowadził 0:7.

Czas wzięty przez trener Artego od razu poskutkował na bydgoszczanki i wybił z rytmu przyjezdne. Gospodynie zaczęły grać zdecydowanie lepiej i mocniej w ataku, poprawiły także grę pod swoim koszem. Dlatego już na początku drugiej odsłony po rzucie Marty Urbaniak był remis 19:19. Zanosiło się na spore emocje w dalszej części spotkania, ale polkowiczanki chciały jeszcze przed przerwą zapewnić sobie spokojne dwa punkty i wróciły do dyspozycji z początku meczu.

To był moment zwrotny, bowiem po powrocie na parkiet bydgoszczanki nie mogły znaleźć sposobu na defensywę CCC. Same zaś traciły punkty po łatwych kontrach polkowiczanek i momentalnie przewaga gości sięgnęła 20 ''oczek''. Warto w tym miejscu dodać, że wicelider tabeli pozwolił rywalkom w drugiej połowie na zdobycie zaledwie...trzynastu punktów. Ponadto gospodynie pierwszy raz zza linii 6,75 m trafiły dopiero w czwartej kwarcie.

- Tylko na chwilę przestaliśmy bronić w połowie pierwszej kwarty, co jest naszym atutem. Wszystko do normy powróciło jednak w drugiej odsłonie. Po przerwie przez dłuższy czas pozwoliliśmy Artego zdobyć tylko dwa punkty. To cieszy, bowiem bydgoszczanki już kilkakrotnie utarły nosa wyżej notowanym zespołom - podkreślił szkoleniowiec CCC.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 38:72 (15:18, 10:16, 8:20, 5:18)