Pogrom w stolicy - relacja z meczu Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg

Poloniści w sobotnim meczu rozgromili beniaminka ligi tym samym ostatecznie pozbawiając go szans na utrzymanie w TBL. Warszawianie nie dali szans koszykarzom z Tarnobrzegu ostatecznie zwyciężając 86:61.

Katarzyna Zbrzeźna

Tarnobrzeżanie tylko przez pierwsze dwie kwarty potrafili przeciwstawić się podopiecznym Wojciecha Kamińskiego. Raz po raz punktowali polscy gracze Rafał Rajewicz, który w pierwszej połowie zdobył 9 oczek i 4 zbiórki i Stefan Błaszkowski, który zanotował 6 punktów. Warszawianie sukcesywnie grali swoją koszykówkę co zaowocowało 10-punktową przewagą na koniec drugiej ćwiartki. - Spodziewałem się, że sobotni mecz i jego wynik będzie wyglądał zupełnie inaczej. W końcówce drugiej kwarty popełniliśmy zbyt proste błędy i z niewielkiej przewagi 2 punktów nagle Poloniści zrobili 10. Sytuacja ta wprowadziła sporą nerwowość w naszą grę - skomentował po zakończonym meczu Bogdan Pamuła.

Wypracowanej w pierwszej połowie przewagi "Czarne Koszule" nie oddały już do końca meczu. Świetnie w drugiej połowie zaprezentował się najlepszy strzelec stołecznej drużyny Darnell Hinson, który zdobył w całym spotkaniu 20 punktów i 6 zbiórek. Próbowaliśmy jeszcze uspokoić naszą grę, ale proste błędy w organizacji i nieudolność współpracy małych graczy z dużymi w obronie pozwoliły Polonistom powiększyć przewagę, która odbiła się na końcowym wyniku - stwierdził szkoleniowiec z Tarnobrzegu.

Porażka w stolicy przekreśliła ostatecznie szansę tarnobrzeżan na utrzymanie w TBL. - Na pewno trudno będzie mi zmotywować zespół do dalszej gry, ale musimy zachować jakość gry przed własną publicznością i sprawić, aby widziała grających ludzi na parkiecie, a nie tylko odbywających spotkania - dodał Bogdan Pamuła.

Zupełnie w innych nastrojach sobotniego wieczoru byli koszykarze ze stolicy. Polonia Warszawa zwycięstwem z Siarką Tarnobrzeg zapewniła sobie utrzymanie w TBL, ale "Czarne Koszule" mają już kolejny cel przed sobą. - Będziemy walczyć w Poznaniu, Warszawie i Słupsku. Przed sezonem nikt się nie spodziewał, że możemy grać o play-offy. Na początku wszyscy się z nas śmiali, ale udało nam się walczyć i najważniejsze, że gramy w basket - powiedział Wojciech Kamiński.

Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 86:61 (20:14, 16:12, 30:15, 20:20)

Polonia Warszawa: Darnell Hinson 20, Tony Easley 17, Harding Nana 15, Łukasz Wichniarz 10, David Palmer 8, Alan Czujkowski 7, Kamil Łączyński 6, Marcin Nowakowski 3, Marcin Krajewski 0

Siarka Tarnobrzeg: Michael Deloach 18, Stanley Pringle 11, Daniel Wall 10, Rafał Rajewicz 9, Stefan Blaszczynski 6, Louis Truscott 4, Eric Taylor 3, Tomasz Pisarczyk 0