20 minut to za mało - relacja z meczu BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Doral Zetkama Nysa Kłodzko

Koszykarze Doral Zetkama Nysa Kłodzko zanotowali 9. zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach II ligi koszykarzy grupy B. Wcześniej mieli na rozkładzie lidera tabeli, a w sobotę także na wyjeździe udzielili lekcji zajmującej drugą pozycję drużynie BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski.

Dawid Bilski

Podopieczni Tomasza Włodowskiego zaskoczyli chyba nawet samych siebie zdobywając na otwarcie spotkania 15 punktów z rzędu! Bezradni byli gospodarze a przewaga Doralu rosła z akcji na akcję. Po kwadransie gry było już aż 12:39. Świetnie w tym czasie był dysponowany Artur Grygiel, który trafiał z dziecinną łatwością z dystansu. Do jego dobrego poziomu dostosowali się jego koledzy z zespołu i nie może dziwić ponad 60 procentowa skuteczność gości z gry. Ostrowianie w tym elemencie trafili 9 z 35 rzutów.

W szeregach "Stalówki" kroku rywalom starał się tylko dotrzymywać Łukasz Olejnik, który do przerwy zapisał na swoim koncie 17 z 27 "oczek" całej drużyny.

Mocniejsze słowa w szatni Mikołaja Czaji wpłynęły na lepszą postawę jego podopiecznych po zmianie stron. Ale odrobić aż 25 punktów to byłaby nie lada sztuka.

Było to jednak bliskie celu. W ataku dobrze radził sobie Mateusz Zębski, przebudził się także na chwilę Marcin Kałowski, który w całym spotkaniu na 12 rzutów zza linii 6,75 m trafił dwukrotnie. Oba miały miejsce w ostatniej kwarcie. Na 88 sekund przed końcem celna próba lidera ostrowskiego zespołu doprowadziła do rezultatu 71:77. W ostatniej minucie Kamil Sierański zdobywając punkty spod kosza sprawił, że przewaga gości stopniała o kolejne "oczko" - 73:78. W emocjonującej końcówce udało mi się dowieźć prowadzenie, na którym znajdowali się od samego początku spotkania.

- W końcówce byliśmy blisko dojścia rywala. Jednak to jak zaprezentowaliśmy się w pierwszej części spotkania przechodzi ludzkie pojęcie - powiedział Łukasz Olejnik.

- W tym spotkaniu szwankował każdy element naszej gry. Gratulacje należą się koszykarzom Doralu, bo oni grali przez 40 minut a my tylko 20 minut normalnej koszykówki. To było zdecydowanie za mało - podsumował trener BM Węgiel Stali.

BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 75:82 (7:24, 20:28, 21:13, 27:17)

Stal: Olejnik 23, Zębski 13, Wojciechowski 9, Kałowski 8, Sierański 8, M.Spała 5, K.Spała 3, Gruszka 3, Ptak 3, Dymała 0.

Doral: Grygiel 18, Lepczyński 16, Płatek 16, Weiss 11, Lipiński 9, Ulrich 9, Obrzut 3, Kurowski 0.