Polscy gracze na zagranicznych parkietach: Świetny Szewczyk, Lampe błysnął w Meczu Gwiazd

Kapitalny mecz we włoskiej Lega Basket rozegrał Szymon Szewczyk, zdobywając 34 punkty. Maciej Lampe błysnął w Meczu Gwiazd ligi rosyjskiej, a drużyna Chudeusza, Mroza i Mielczarka jest o krok od półfinału ligi słowackiej.

Jacek Konsek

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 15 minut i przechwyt. Zespół polskiego rozgrywającego wygrał u siebie z Vanoli Cremona 95:79 i z bilansem 11-12 zajmuje 6. miejsce. Koszarek w 23. meczach tego sezonu notował średnio 4,6 punktu, 1,5 zbiórki i 1,5 asysty.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 42 minuty, 34 punkty, 7 zbiórek, 2 bloki, asysta i przechwyt. Drużyna naszego rodaka przegrała na wyjeździe po dogrywce z Banca Tercas Teramo 97:99 i z bilansem 12-11 plasuje się na 5. miejscu. Reprezentant naszego kraju w 23. meczach tego sezonu notował przeciętnie 13,2 punktu, 6,7 zbiórki i 1,8 przechwytu.

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - 5 minut, 2 punkty i 2 zbiórki. Drużyna Polaka zwyciężyła przed własną publicznością Canadian Solar Bolonia 79:71 i z bilansem 11-12 zajmuje 8. miejsce. Polski center wystąpił w 17. meczach tego sezonu i notował średnio 3,4 punktu i 1,1 zbiórki.

Jakub Parzeński (Canadian Solar Bolonia) - 2 minuty, 2 faule i strata. Zespół naszego rodaka poległ na wyjeździe z Benettonem Treviso 71:79 i z bilansem 12-11 zajmuje 4. miejsce. Parzeński w 4. spotkaniach zdobywał średnio 1 punkt i 0,8 zbiórki.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - 26 punktów w Meczu Gwiazd – Lampe okazał się najskuteczniejszym graczem zespołu Reszty Świata, który przegrał 120:141 z Rosjanami. Uniks z bilansem 13-4 zajmuje 1. miejsce. Reprezentant naszego kraju w 16. meczach notował średnio 14,9 punktu i 6,4 zbiórki.

Thomas Kelati (Chimki Moskwa) - nie grał z powodu Meczu Gwiazd. Chimki z bilansem 11-7 zajmuje 4. miejsce. W 15. meczach Kelati notował średnio 8,6 punktu i 2,2 zbiórki.

TURCJA

Michał Ignerski (Besiktas Stambuł) - 26 minut, 25 punktów, 2 zbiórki i asysta. Zespół Polaka przegrał u siebie z Olin Edirne 83:93 i z bilansem 15-8 zajmuje 5. miejsce. Reprezentant Polski w 22. meczach tego sezonu notował średnio 12,6 punktu i 4 zbiórki.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (LTHcast Mercator Skofja Loka) - środa: 11 minut i 2 zbiórki. Zespół Polaka na własnym parkiecie po dogrywce pokonał KK Sentjur 76:74. Sobota: 13 minut, 4 punkty i 4 zbiórki. Drużyna naszego rodaka nie sprostała na wyjeździe Parklji 66:73 i z bilansem 1-1 zajmuje 2. miejsce wśród ekip walczących o utrzymanie. Nowakowski w 13. meczach notował średnio 4,5 punktu i 2,3 zbiórki.

CZECHY

Radosław Hyży (BK Prostejov) - 18 minut, 6 punktów i zbiórka. Zespół Polaka pokonał na wyjeździe BK Decin 82:60 i z bilansem 3-1 zajmuje 2. miejsce w grupie walczącej o mistrzostwo. Hyży w 22. spotkaniach zdobywał przeciętnie 7,6 punktu i 4,4 zbiórki.

Cezary Trybański (NH Ostrawa) - drużyna pierwszego Polaka w NBA przegrała na wyjeździe z Nowym Jiczynem 73:75, lecz Trybański nie zagrał w tym meczu. NH Ostarwa z bilansem 0-3 zajmuje 6. miejsce w grupie walczącej o mistrzostwo. Trybański w 21. spotkaniach notował przeciętnie 7,8 punktu i 5,4 zbiórki.

SŁOWACJA

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 22 minuty, 8 punktów, 3 przechwyty i 2 asysty. Sobota: 32 minuty, 15 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza dwukrotnie pokonała BC Prievidza i w ćwierćfinale prowadzi 2:0. Trzeci mecz w środę w Nowej Wsi. Mielczarek w 35. spotkaniach zdobywał średnio 8,3 punktu, 3,6 zbiórki, 2,3 asysty i 2,2 przechwytu.

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 31 minut, 18 punktów, 8 zbiórek, asysta, przechwyt i blok. Sobota: 28 minut, 13 punktów, zbiórka, asysta i blok. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza dwukrotnie pokonała BC Prievidza i w ćwierćfinale prowadzi 2:0. Trzeci mecz w środę w Nowej Wsi . Mróz w 22. spotkaniach notował przeciętnie 13,3 punktu, 6,5 zbiórki, 1,7 asysty, 1,6 przechwytu i 1,2 bloku.

UKRAINA

Marcin Sroka (Politechnika Hałyczyna Lwów) - 10 minut i faul. Zespół polskiego skrzydłowego przegrał na wyjeździe z BK Donieck 65:84 i z bilansem 14-29 zajmuje 11. miejsce. W 18. meczach Sroka zdobywał średnio 6,8 punktu i 2,1 zbiórki.

RUMUNIA

Rafał Bigus (Energia Rovinari) - zespół Polaka zwyciężył we własnej hali Gaz Metan Medias 76:71 i z bilansem 13-15 zajmuje 11. miejsce. Bi gus w 27. spotkaniach zdobywał średnio 9 punktów i 8,5 zbiórki.

FRANCJA

Patrycja Gulak-Lipka (Charleville) - 3 minuty i przechwyt. Zespół naszej rodaczki przegrał u siebie z Challes 55:58 i z bilansem 8-15 zajmuje 12. miejsce. Gulak-Lipka w 12. meczach notowała średnio 2,6 punktu i 2,5 zbiórki.

NORWEGIA

Maciej Sterenga (Asker Aliens) - środa: 16 minut, 5 punktów, zbiórka i asysta. Niedziela: 6 minut, 4 punkty i 2 zbiórki. Asker w półfinale niespodziewanie nie sprostał Baerum Basket i przegrał rywalizację 1:2, tym samym nie uzyskał awansu do wielkiego finału. Sterenga w 12. meczach tego sezonu notował średnio 2,1 punktu i 1,8 zbiórki.