Pokazali młodym miejsce w szeregu - relacja ze spotkania SKK Siedlce - Polonia 2011 Warszawa

W drugim spotkaniu fazy play-out koszykarze SKK Siedlce pewnie pokonali Polonię 2011 Warszawa 79:55. Tym samym zrewanżowali się polonistom za niespodziewaną porażkę w pierwszym meczu obu ekip. Ponownie najlepszy w szerach gospodarzy okazał się Kamil Sulima, który uzyskał 21 punktów.

Jakub Artych

Na drugi pojedynek z Polonią koszykarze SKK wyszli podwójnie zmobilizowani, gdyż porażka ustawiałaby ich pod ścianą w rywalizacji o utrzymanie w I lidze. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 7:0. W dalszej części kwarty beniaminek dalej grał z polotem i systematycznie powiększał przewagę. Na parkiecie szalał Kamil Sulima, który trafił 3 razy zza linii 6,75m. Po pierwszej odsłonie podopieczni Tomasza Araszkiewicza prowadzili 22:11.

Na początku drugiej ćwiartki młodzi zawodnicy Polonii starali się szybko odrobić straty. Doprowadzili nawet do stanu 22:15, jednak to zawodnicy SKK rządzili dzisiaj na swoim parkiecie. Później gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Po pierwszej połowie beniaminek prowadził 39:27.

Po zmianie stron, gra dalej przebiegała po myśli beniaminka. Podobnie jak w pierwszej odsłonie na parkiecie szalał Kamil Sulima, który siał spustoszenie w szeregach gości. Podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego nie mieli recepty na zatrzymanie doświadczonego zawodnika SKK. Również dobre zawody rozgrywał Piotr Miś, który świetnie spisywał się pod tablicami. W trzeciej partii siedlczanie powiększyli przewagę i przed ostatnią odsłoną prowadzili 62:41!

Ostatnie 10 minut gry przebiegało w spokojnej atmosferze. Gospodarze, którzy byli pewni zwycięstwa, nie grali już z taką determinacją jak we wcześniejszych kwartach. Mimo to w pewnym momencie przewaga SKK wynosiła aż 30 punktów. Trener Tomasz Araszkiewicz w końcowej fazie spotkania wpuścił na parkiet zawodników rezerwowych. Ostatecznie drużyna SKK pewnie pokonała Polonie 2011 Warszawa 79:55.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Kamil Sulima, jednak cała drużyna gospodarzy zasługuje na pochwały. Tak grający zespół siedleccy kibice chcieliby oglądać zawsze. W ekipie gości najwięcej punktów zdobył bohater sobotniej potyczki - Michał Michalak, który uzyskał 24 punkty. Zawiódł natomiast Michał Jankowski, który był bardzo dobrze pilnowany przez siedleckich graczy. Dwa najbliższe mecze odbędą się w Warszawie. Jeżeli zawodnicy SKK Siedlce będą grać z taką determinacją jak w niedzielę, to mogą być pewni utrzymania.

SKK Siedlce - Polonia 2011 Warszawa 79:55 (22:11, 17:16, 23:14, 17:14)

SKK: Sulima 21, Miś 15, Bal 9, Dębski 8, Bręk 7, Chomka 7, Nędzi 6, Wójcicki 4, Kotwicki 2, Warecki 0, Czyż 0, Kuriańczyk 0.

Polonia 2011: Michalak 24, Jankowski 10, Linowski 5, Holnicki-Szulc 4, Glabas 4, Łańcucki 4, Kowalczyk 2, Kucharek 2, Zięba 0