SKK zostaje w I lidze! - relacja ze spotkania SKK Siedlce - Polonia 2011 Warszawa

Po dramatycznym i emocjonującym pojedynku koszykarze SKK Siedlce pokonali młodą ekipę Polonii 2011 Warszawa. Bohaterem spotkania został Piotr Miś, który uzyskał 24 punkty. Dzięki temu zwycięstwu beniaminek z Siedlec kolejny sezon spędzi na parkietach I ligi.

Jakub Artych

W sobotni wieczór siedlecka hala była wypełniona do ostatniego miejsca. Wszyscy kibice SKK dopuszczali tylko jedną możliwość - zwycięstwo gospodarzy.

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli poloniści, którzy po punktach Michała Michalaka prowadzili 5:2. Od tego momentu siedlczanie złapali swój rytm gry i kontrolowali przebieg wydarzeń. Bardzo dobrze w tej części meczu spisywał się Karol Dębski. Pierwsze 10 minut spotkania zakończyło się prowadzeniem podopiecznych Tomasza Araszkiewicza.

W drugiej ćwiartce poloniści starali się szybko zniwelować straty. Siedlczanie jednak podobnie jak w pierwszej kwarcie nie pozwalali warszawianom na wiele. Bardzo dobre zawody rozgrywał Piotr Miś, któremu świetne piłki dogrywał kapitan Rafał Wójcicki, a rzutami zza linii 6,75m nękał gości rozgrywający Dawid Bręk. Jedyną złą informacją dla sympatyków siedleckiej drużyny były 4 faule osobiste Kamila Sulimy.

Do przerwy aż 15 punktów dla gospodarzy rzucił Miś. Wśród gości najskuteczniejszy był Wojciech Glabas, który uzyskał 9 oczek.

Po zmianie stron nadal ekipą dominującą byli gospodarze. Po akcji 2+1 Piotra Misia zawodnicy SKK prowadzili już 48:33. Poloniści w końcowej fazie kwarty zaczęli grać lepiej. Ich dobra obrona spowodowała, że strata gości wynosiła już tylko 9 punktów. Trzecią odsłonę kończą celne rzuty osobiste Wojciecha Glabasa.

Ostatnie 10 minut spotkania były bardzo dramatyczne. Siedlczanie stracili swój polot w grze z pierwszej połowy. Goście natomiast cały czas odrabiali straty do gospodarzy. Lider warszawian - Michał Jankowski cały czas mobilizował i podrywał zespół do walki. Po jego rzucie za trzy przewaga gospodarzy zmalała tylko do dwóch punktów. Poloniści nie wykorzystali faktu, że siedlczanie w ostatniej kwarcie spisywali się słabiej. W końcowej fazie pojedynku oddali kilka rzutów za trzy i gdyby chociaż jeden trafili do kosza, to wynik potyczki mógłby być zupełnie inny. Jednak dzięki większemu doświadczeniu koszykarze SKK Siedlce wygrali spotkanie 57:54 i tym samym utrzymali się w I lidze na kolejny sezon! - Jestem szczęśliwy i zadowolony. Fantastyczny mecz! - cieszył się po meczu Tomasz Araszkiewicz.

SKK Siedlce - Polonia 2011 Warszawa 57:54 (22:11, 20:19, 10:13, 5:11)

SKK: Piotr Miś 24, Karol Dębski 11, Dawid Bręk 10, Rafał Wójcicki 5, Kamil Sulima 4, Mateusz Bal 3, Maciej Ustarbowski 0, Maciej Kotwicki 0, Jacek Czyż 0, Witold Kuriańczyk 0, Karol Chomka 0, Marcin Nędzi 0.

Polonia 2011: Sebastian Kowalczyk 12, Wojciech Glabas 11, Adam Linowski 8, Michał Michalak 8, Michał Jankowski 7, Roman Szymański 6, Rafał Holnicki - Szulc 2, Maciej Kucharek 0, Cyprian Zięba 0, Krzysztof Łańcucki 0, Wojciech Olesiński 0.