Rosja: Świetna końcówka Lampego i Uniksu

Uniks Kazań zapewnił sobie 1. miejsce po sezonie zasadniczym, wygrywając w niedzielę z Jenisejem Krasnojarsk 89:86. Jednym z bohaterów drużyny z Tatarstanu był Maciej Lampe, który w decydującej kwarcie zdobył 11 punktów.

Jacek Konsek

Jeszcze na początku czwartej odsłony Uniks przegrywał różnicą 11 punktów (59:70), lecz fantastyczna gra podopiecznych Jewgienija Paszutina odwróciła losy spotkania. Drużyna z Kazania wygrała tą część gry 30:18, a cały mecz 89:86.

Maciej Lampe zdobył 17 punktów, w tym aż 11 w decydującej odsłonie. Wszystko to na rewelacyjnej skuteczności 5/6 z gry. Nasz rodak miał również dwie zbiórki i blok. Na parkiecie spędził 24 minuty.

Reprezentant Polski w 25. meczach tego sezonu zdobywał średnio 17,2 punktu i 7,2 zbiórki.

Dzięki tej wygranej zespół z Tatarstanu zapewnił sobie 1. miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego i najbardziej uprzywilejowaną sytuację przed play off. Uniks ma 46 punktów (20 zwycięstw i 6 porażek), a ostatni mecz rozegra w najbliższy czwartek.