Rosja: Lampe i Kelati liderami na inaugurację play off

Maciej Lampe poprowadził Uniks Kazań a Thomas Kelati Chimki Moskwa do premierowych zwycięstw na inaugurację rozgrywek play off w rosyjskiej Superlidze. Szczególnie warto podkreślić wyczyn Lampego, który miał 22 punkty i 13 zbiórek.

Jacek Konsek

Uniks, najlepsza drużyna po sezonie zasadniczym, nie miała żadnych problemów z pokonaniem Niżnego Nowogrodu 86:66. Już w pierwszej połowie zespół z Tatarstanu wypracował sobie kilkunastopunktową przewagę.

Kapitalne zawody rozegrał Maciej Lampe, który zdobył 22 punkty (8/16 z gry) i miał 13 zbiórek. Nasz rodak miał również trzy asysty i blok, a na parkiecie spędził niecałe 34 minuty.

Zdecydowanie bardziej wyrównane było spotkanie czwartej i piątej drużyny sezonu zasadniczego. Chimki Moskwa z Thomasem Kelatim w składzie przegrało premierową kwartę ze Spartakiem Sankt Petersburg aż 15:26, lecz w następnych sukcesywnie odrabiało straty. Ostatecznie po wyrównanym boju stołeczna ekipa triumfowała 87:82.

Reprezentant Polski był najskuteczniejszym zawodnikiem Chimek, zdobywając w 25 minut 15 punktów, przy kapitalnej skuteczności 6/7, w tym 2/2 za trzy punkty. Kelati zapisał na swoim koncie także dwie asysty i przechwyt.

Uniks i Chimki drugie mecze zagrają na wyjazdach we czwartek. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.