KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oficjalne nagrody TBL sezonu 2010/2011

Sezon 2010/2011 Tauron Basket Ligi za nami, więc pora na podsumowania. Oficjalne nagrody dla najlepszych zawodników i trenerów przyznali dziennikarze z całej Polski za pośrednictwem serwisu Tauron Basket Ligi.

Jacek Seklecki
Jacek Seklecki

MVP Sezonu - Torey Thomas (PGE Turów Zgorzelec)
Wyniki głosowania: Torey Thomas (PGE Turów Zgorzelec) 11 głosów, Daniel Ewing (Asseco Prokom Gdynia) 4, Jerel Blassingame (Energa Czarni Słupsk) 2. Zwycięzca w roku 2010: Qyntel Woods (Asseco Prokom Gdynia).

Najlepszy Polski Zawodnik - Filip Dylewicz (Trefl Sopot)
Wyniki głosowania: Filip Dylewicz (Trefl Sopot) 12 głosów, Konrad Wysocki (PGE Turów Zgorzelec) 3, Robert Skibniewski (Polpharma Starogard) 1, Adam Waczyński (Trefl Sopot) 1. Zwycięzca w roku 2010: Krzysztof Szubarga (Anwil Włocławek).

Największy Postęp - Adam Waczyński (Trefl Sopot)
Wyniki głosowania: Adam Waczyński (Trefl Sopot) 6 głosów, Robert Skibniewski (Polpharma Starogard) 4, Michał Gabiński (PGE Turów Zgorzelec) 3, Marcin Nowakowski (Polonia Warszawa) 3, Piotr Szczotka (Asseco Prokom Gdynia) 1. Zwycięzca w roku 2010: Łukasz Majewski (Polpharma Starogard).

Najlepszy w Obronie - Piotr Szczotka (Asseco Prokom Gdynia)
Wyniki głosowania: Piotr Szczotka (Asseco Prokom Gdynia) 5 głosów, Darnell Hinson (Polonia Warszawa) 3, Łukasz Majewski (Anwil Włocławek) 2,5, Piotr Dąbrowski (PBG Basket Poznań) 2,5, Courtney Eldridge (Asseco Prokom Gdynia) 2, Ronnie Burrell (Asseco Prokom Gdynia) 1, Robert Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec) 1. Zwycięzca z roku 2010: Łukasz Majewski (Polpharma Starogard).

Najlepszy Rezerwowy - Daniel Kickert (PGE Turów Zgorzelec)
Wyniki głosowania: Daniel Kickert (PGE Turów Zgorzelec) 5,5 głosu, Mantas Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk) 5, Kamil Chanas (Polpharma Starogard) 3,5, Filip Widenow (Asseco Prokom Gdynia) 2, Krzysztof Szubarga (Asseco Prokom Gdynia) 1.

Najlepszy Młody Zawodnik - Michał Kwiatkowski (Polonia Warszawa)
Wyniki głosowania: Michał Kwiatkowski (Polonia Warszawa) 14 głosów, Alan Czujkowski (Polonia Warszawa) 2, 1 głos nieważny. Zwycięzca w roku 2010 (rocznik 1989): Tomasz Śnieg (Polonia 2011 Warszawa).

Najlepszy Polski Debiutant - Jakub Dłoniak (Zastal Zielona Góra)
Wyniki głosowania: Jakub Dłoniak (Zastal Zielona Góra) 8 głosów, Daniel Wall (Siarka Tarnobrzeg) 6, Michał Kwiatkowski (Polonia Warszawa) 2, Rafał Rajewicz (Zastal Zielona Góra/Siarka Tarnobrzeg) 1. Zwycięzca w roku 2010: Dardan Berisha (Polonia 2011 Warszawa).

Najlepszy Trener - Jacek Winnicki (PGE Turów Zgorzelec)
Wyniki głosowania: Jacek Winnicki (PGE Turów Zgorzelec) 10 głosów, Dainius Adomaitis (Energa Czarni Słupsk) 5, Zoran Sretenović (Polpharma Starogard) 1, Tomas Pacesas (Asseco Prokom Gdynia) 1. Zwycięzca w roku 2010: Milija Bogicević (Polpharma Starogard).

Pierwsza piątka:
Torey Thomas (PGE Turów Zgorzelec) 50 punktów (16 miejsc w pierwszej piątce)
Daniel Ewing (Asseco Prokom Gdynia) 50 (16)
Konrad Wysocki (PGE Turów Zgorzelec) 39 (9)
Filip Dylewicz (Trefl Sopot) 46 (13)
Ratko Varda (Asseco Prokom Gdynia) 31 (9)

Druga piątka:
Jerel Blassingame (Energa Czarni Słupsk) 27 (3)
Cameron Bennerman (Energa Czarni Słupsk) 14 (2)
Piotr Szczotka (Asseco Prokom Gdynia) 16 (1)
Daniel Kickert (PGE Turów Zgorzelec) 20 (1)
Chris Burgess (Zastal Zielona Góra) 21 (5)

Trzecia piątka:
Robert Skibniewski (Polpharma Starogard) 13
Walter Hodge (Zastal Zielona Góra) 12
Filip Widenow (Asseco Prokom Gdynia) 13 (2)
George Reese (AZS Koszalin) 14 (2)
Adam Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia) 12 (3)

Piątki sezonu 2009/2010:

Pierwsza: Krzysztof Szubarga, David Logan, Qyntel Woods, Michael Wright, Patrick Okafor.

Druga: Dante Swanson, Dardan Berisha, Jeremy Chappell, Nikola Jovanović, Saulius Kuzminskas.

Trzecia: Daniel Ewing, Andrzej Pluta, Eddie Miller, Łukasz Majewski, Ronnie Burrell.

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
plk.pl
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×