WNBA: Rysice nadal w formie, Kobryn nadal bez punktów

Koszykarki Minnesoty Lynx przed rozpoczęciem sezonu były upatrywane do roli czarnego konia rozgrywek i jak na razie spisują się doskonale. Minionej nocy Rysice we własnej hali ograły obrończynie mistrzowskiego tytułu z Seattle Storm. Ewelina Kobryn niestety po raz kolejny nie zdołała zapisać na swoim koncie żadnych punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk

Mistrzynie WNBA od początku bardzo męczyły się w Minneapolis, a gospodynie w trzeciej kwarcie prowadziły już nawet 50:29. W tym momencie Storm zabrały się do odrabiania strat, a na 3 minuty przed końcem meczu było tylko 63:57. Przyjezdne nie były jednak w stanie zatrzymać tego dnia Seimone Augustus, a ta ostatecznie zapewniła wygraną swojej drużynie. - Ponownie straciłyśmy niezwykle dużo sił na powrót do gry. Potem mamy problem w wyrównanych końcówkach żeby dojść i przejść rywala. Tak było w tym meczu - skomentowała pojedynek Sue Bird, rozgrywająca Storm.

-Zadaniem na dzisiaj było dogrywanie piłek do naszych podkoszowych, a one miały pole do popisu - powiedziała po meczu autorka 19 oczek. - Grałyśmy dzisiaj naszą koszykówkę - przede wszystkim w ataku. Grałyśmy efektywnie, a piłka wędrowała w takie miejsca, które były nie do powstrzymania dla Storm.

Mistrzynie WNBA nadal muszą sobie radzić bez Lauren Jackson i jasno widać, jak ogromny wpływ na grę i wynik Seattle Storm ma ta doskonała Australijka. W Minneapolis zabrakło również, z powodów osobistych, Camille Little. Niestety również po raz kolejny punktów nie udało się zdobyć Ewelinie Kobryn. Polska środkowa spędziła na parkiecie prawie 6 minut, w tym czasie zanotowała przechwyt i spudłowała jeden rzut.

W drugim meczu dnia 20 punktów, 11 zbiórek i 8 bloków Sylvii Fowles nie pomogło Chicago Sky ograć w Atlancie tamtejszych Dream. Nie pozwoliła na to Angel McCoughtry, która z dorobkiem 24 punktów, była najskuteczniejszą zawodniczką meczu.