ME U-18: Polki przegrały wygrany mecz

Polskie koszykarki nie wykorzystały ogromnej szansy na pokonanie Turczynek w pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw Europy do lat 18. Biało-czerwone ostatecznie przegrały po dogrywce 65:76.

Jacek Konsek
Polskie koszykarki na długo zapamiętają poniedziałkowe starcie z Turcją. Jeszcze na 1,5 minuty przed końcem czwartej kwarty prowadziły 63:56 i nic nie zapowiadało fatalnej końcówki. Zawodniczki znad Bosforu zdobyły jednak siedem punktów z rzędu i doprowadziły do dogrywki, a w niej absolutnie już dominowały (13:2). Ostatnie kilka minut biało czerwone przegrały więc 2:20! 19 punktów zdobyła najlepsza w naszej drużynie Dominika Miłoszewska, a 13 dołożyła Dominika Owczarzak. Fatalnie wyglądają jednak inne statystyki - przegrana walka na zbiórkach aż 36:63 oraz 20 chybionych rzutów zza linii 6,75m na 23 próby. Porażka biało-czerwonych nie spowoduje zmiany w tabeli grupy E - nasze zawodniczki nadal zajmują 4. miejsce, premiowane awansem do ćwierćfinałów. W kolejnych dniach rywalkami naszego zespołu będą Szwedki (wtorek, godz. 12:30) oraz Rumunki (środa, godz. 19:15).
Polska - Turcja 65:76 (17:14, 14:21, 17:10, 15:18, d. 2:13)
Polska: Dominika Miłoszewska 19, Dominika Owczarzak 13, Kinga Woźniak 11, Monika Skrzecz 6, Karolina Wilk 5, Magdalena Koperwas 5, Karina Szybała 4, Joanna Sendlewska 2, Patrycja Jastrzębska 0, Magdalena Wojdalska 0, Katarzyna Jaworska 0. Najwięcej dla Turcji: Ozge Kavurmacioglu 22. Tabela