WNBA: Strom wygrywają, Kobryn wraca na parkiet

Minionej nocy na parkietach WNBA rozegrane zostało zaledwie jedno spotkanie. W nim Seattle Storm pewnie pokonało najsłabszą drużynę rozgrywek Tulsę Shock. Swoje kolejne minuty na parkietach najlepszej ligi świata otrzymała Ewelina Kobryn. Niestety olce nie udało się w tym czasie wywalczyć punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk

25 porażka w sezonie, a 20 z rzędu - takie osiągnięcia z pewnością nie mogą cieszyć nikogo związanego z Tulsą Shock. Najsłabsza drużyna rozgrywek stara się jak może, optycznie gra wygląda znacznie lepiej w porównaniu z początkiem rozgrywek, ale nadal brakuje jej tego najważniejszego, czyli zwycięstwa. W Seattle o porażce zadecydowała fatalna defensywa w trzeciej kwarcie, a może po prostu Lauren Jackson, która w tej części spotkania wywalczyła 9 ze swoich 14 punktów.

- Kiedy masz najlepszą zawodniczkę na świecie w swojej drużynie, to jej obecność robi wielką różnicę - skwitowała wszystko Tanisha Wright, zawodniczki Seattle Storm. - Gdy ona jest w drużynie każdy czuje się bardzo pewnie, czuje większą pewność siebie no i ma zdecydowanie lepiej.

Jackson wystarczyło 15 minut na parkiecie, żeby uzyskać 14 punktów, co dało jej miano najskuteczniejszej koszykarki meczu. W czwartej kwarcie tak LJ, jak i Sue Bird, mogły swobodnie posiedzieć na ławce rezerwowych i doznać nieco odpoczynku. - Nie musiały walczyć w dużym wymiarze czasowym, co mnie osobiście bardzo cieszy - skomentował sprawę Brian Agler, opiekun Storm.

Swoją szansę otrzymała również Ewelina Kobryn. "Ewka" na parkiecie spędziła niecałe 7 minut. W tym czasie zdołała oddać dwa rzuty, ale niestety żaden nie doszedł celu. Z pozostałych statystyk Kobryn może pochwalić się blokiem.

Shock po jedyne zwycięstwo w sezonie sięgnęły 18 czerwca, kiedy to ograły 77:59 Washington Mystics. Już niedługo zawodniczki z Tulsy mogą ustanowić nowe, niechlubne rekordy WNBA... - Jesteśmy wojowniczkami. Walczymy w każdym meczu, a to wszystko jest dla nas wielkim testem charakteru. Mamy dużą ilość młodych koszykarek, które mają w sobie dumę - oceniła wszystko Teresa Edwards, trener Shock.