Turniej koszykarzy w Ostrowie Wlkp. - wyniki I dnia

W piątek w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Zwycięstwa zanotowały zespoły AZS-u Polfarmex Kutno i Księżaka Łowicz.

Dawid Bilski

Akademicy bez większych problemów poradzili sobie z innym beniaminkiem I ligi - Focus Mallem Sudetami Jelenia Góra. Podopieczni Jarosława Krysiewicza lepiej radzili sobie pod koszami. W tym elemencie brylował Aleksander Perka.

AZS Polfarmex Kutno - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 69:55 (14:13, 17:9, 20:17, 18:16)

AZS: Perka 20, Małecki 12, Pustelnik 8, Jakóbczyk 7, Bacik 7, Deja 5, Bręk 4, Strzelecki 2, Marcinek 2, Urbaniak 2, Rydlewski 0.

Sudety: Niesobski 20, Kołtuń 12, Wilusz 8, Kijanowski 7, Kozak 3, Rossy 3, Maryniewski 2, Kozak 0, Minciel 0.

Drugi piątkowy pojedynek dostarczył większych emocji. Jednak nie zanosiło się na to na początku spotkania. Skuteczni gracze BM Węgiel Stali wygrywali z Księżakiem Łowicz 14:4, ale później gra się wyrównała. Wśród gości nie do zatrzymania w ataku był Michał Kondraciuk, który do przerwy rzucił 17 punktów. Walka toczyła się kosz za kosz. W czwartej kwarcie z dystansu trafiali Wojciech Szawarski i Jakub Dryjański i wydawało się, że to doświadczeni gracze BM Węgiel Stali przeważą szalę zwycięstwa na jej korzyść. W 38 minucie był remis 69:69. Aczkolwiek miejscowi popełnili straty w ataku, co skrzętnie wykorzystali ich rywale.

BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - Księżak Łowicz 69:73 (22:21, 18:15, 14:14, 15:23)

Szawarski 15, Kałowski 11, Olejnik 11, Dymała 11, Dryjański 6, Matczak 6, Sierański 5, Zębski 4, K.Spała 0.

Księżak: Kondraciuk 26, Włóczyński 14, Nogalski 11, Linowski 11, Janiak 6, Wojciechowski 3, Gołuch 2, Kucharek 0, Rajkowski 0.

W sobotę rozegraną zostaną kolejne turniejowe mecze. O godz. 17.00 AZS Polfarmex zmierzy się z Księżakiem a godz. 19:15 BM Węgiel zagra z Sudetami.