CSKA Moskwa najlepsza w silnie obsadzonym turnieju

Silnie obsadzony turniej Gomelsky Cup padł łupem koszykarzy CSKA Moskwa. W stolicy Rosji mistrz kraju nie dał szans swoim rywalom, pokonując w finale Fenerbahce Stambuł 73:57. Trzecie miejsce wywalczył Panathinaikos Ateny.

Jacek Konsek

Finał od początku toczył się po myśli gospodarzu turnieju, którzy do przerwy prowadzili już różnicą 11 oczek. Ostatecznie pokonali Fenerbahce Stambuł 73:57, a 14 oczek wywalczył Nenad Krstic. Punkt mniej zapisał na swoim koncie Litwin Dariusz Ławrynowicz. Wśród pokonanych jedynie James Gist osiągnął dwucyfrowy wynik punktowy (10).

W meczu o trzecie miejsce jedynie premierowa kwarta była wyrównana, później dominowali już tylko koszykarze z Hellady. Panathinaikos ostatecznie zwyciężył 80:66, a 19 oczek wywalczył Aleks Maric. 13 z kolei dorzucił David Logan, były reprezentant Polski (w sobotę miał 24 oczka). Dla Żalgirisu 17 punktów wywalczył Ty Lawson, który w związku z lokautem zdecydował się na przenosiny na Stary Kontynent.