II liga koszykarzy: Pogoń lepsza od Śląska

Kapitalne widowisko i kolejna niespodzianka sprawiona przez nieobliczalny zespół Pogoni Prudnik. Tym razem zespół Tomasza Michalaka odprawił z kwitkiem kolejnego faworyta grupy B II ligi, WKS Śląsk Wrocław. To największa niespodzianka spośród wszystkich sobotnich meczów IX kolejki II ligi.

Nie było niespodzianek w sobotnich spotkaniach w grupie A II ligi. 114 punktów młodym rywalom z Władysławowa zaaplikowali koszykarze lidera grupy A, Open Florentyny Pleszew. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka już do przerwy mieli na koncie 74 "oczka".

Pewne zwycięstwa odnosiły też inne zespoły z czołówki, Astoria Bydgoszcz i AZS Politechnika Poznań.

Tradycji stało się zadość. Koszykarze Pogoni Prudnik upokorzyli kolejnego faworyta grupy B II ligi. Prudniczanie ograli we własnej hali Śląska Wrocław, dla którego była to druga dopiero druga porażka w obecnych rozgrywkach. 21 punktów dla gospodarzy zdobył Maciej Lepczyński.

Kontaktu z czołówką nie traci AZS AWF Katowice. Ślaska drużyna przywozi dwa punkty wywalczone na trudnym terenie w Kłodzku. Kolejne zwycięstwo mają na swoim koncie także gracze hawajskich Koszul Żory.

W grupie C kolejną miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili koszykarze Siemaszki Piekary, którzy wygrali w Bielsku Podlaskim z Turem .O zwycięstwie podkrakowskiej drużyny zadecydowała znakomita w ich wykonaniu druga połowa spotkania. 24 punkty dla drużyny Łukasza Kasperca zdobył Tomasz Buczek.

Niespodziewanie dużo problemów wiceliderowi z Piaseczna sprawiła ostatnia drużyna grupy C, Pułaski Warka, który prowadziła w Piasecznie przez ponad 25 minut. Ostatecznie gospodarze odnieśli kolejne zwycięstwo, a ekipie z Warki nie pomogło nawet 30 punktów Rafała Sobiło.

Wyniki sobotnich spotkań II ligi koszykarzy:

Grupa A:

OPEN Florentyna Pleszew - SMS PZKosz Władysławowo 114:65 (37:10, 37:17, 23:20, 17:18)

Astoria Bydgoszcz - Trefl II Sopot 93:77 (32:17, 28:24, 15:12, 18:24)

Żuraw Gniewino - AZS Politechnika Poznań 73:88 (26:20, 18:21, 12:22, 17:25)

KK Świecie - Korsarz Gdańsk 96:80