Ruszył NBA preseason: Udany debiut Kyrie Irvinga

W piątek ruszyły mecze przedsezonowe w NBA przed rozgrywkami, które rozpoczynają się 25 grudnia. Numer 1 draftu Kyrie Irving poprowadził Cleveland Cavaliers do wygranej nad Detroit Pistons, a następca Chrisa Paula w NO Hornets Jarrett Jack zdobył 24 oczka.

Jacek Konsek

Kyrie Irving spędził na parkiecie niecałe 27 minut i w tym czasie zapisał na swoim koncie 21 punktów oraz sześć zbiórek. Dzięki niemu Cavs wygrali pierwszy mecz w preseasonie, bowiem 19-latek celnie wykonał pięć rzutów wolnych w ostatniej minucie spotkania.

W New Orleans ostatnimi dniami wszyscy żyli transferem Chrisa Paula do Los Angeles Clippers, ale być może już znalazł się jego następca. Doświadczony Jarrett Jack uzbierał 24 oczka i poprowadził Szerszenie do zwycięstwa nad Memphis Grizzlies. Czy w sezonie zasadniczym będzie podobnie?

W Chicago nie zadebiutował jeszcze Richard Hamilton, jednak Bulls pokonali Indianę Pacers w pierwszym meczu od czasu potyczek tych ekip w zeszłorocznych play off (4:1 dla Bulls). Po 16 punktów dla zespołu z Wietrznego Miasta zdobyli Derrick Rose oraz Luol Deng.

Nowe koszulki nie pomogły Washington Wizards w starciu z Philadelphią 76ers. Szóstki na oczach nowego właściciela klubu Josha Harrisa bezproblemowo ograły stołeczną ekipą 103:78, a 19 oczek zdobył najskuteczniejszy Lou Williams.

Washington Wizards - Philadelphia 76ers 78:103
(Blatche 18, McGee 9, Wall 8 - Williams 19, Turner 16, Hawes 14)

Indiana Pacers - Chicago Bulls 86:95
(Hansbrough 19 (11 zb), George 17 (10 zb), Hibbert 14 - Rose 16, Deng 16, Watson 15)

Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 87:91
(Daye 18, Gordon 17, Monroe 12 (13 zb) - Irving 21, Samuels 15, Jamison 13)

Memphis Grizzlies - New Orleans Hornets 90:97