NBA preseason: Gortat złamał kciuk w debiucie!

Marcin Gortat zdobył 14 punktów i miał osiem zbiórek w przegranym przez Phoenix Suns meczu z Denver Nuggets 110:127. Polak pechowo zakończył spotkanie, ponieważ złamał kciuk!

Jacek Konsek

Marcin Gortat spędził na parkiecie 25 minut i w tym czasie wykorzystał trzy z ośmiu prób z gry. Aż dziesięciokrotnie stawał na linii rzutów wolnych, myląc się tylko dwa razy. Polski środkowy miał również osiem zbiórek, dwa bloki i asystę.

Kontuzja Gortata --->>>

14 oczek dla Słońc zdobył tylko jeszcze Hakim Warrick. Rywal Gortata do gry w pierwszej piątce Robin Lopez zapisał na swoim koncie 10 pkt i 5 zb.

Nie był to jednak udany mecz dla klubu z Arizony, który już w pierwszej kwarcie pozwolił się rozhulać ekipie z Denver, która bezlitośnie wykorzystywała dziurawą obronę i zdobyła aż 127 punktów.

***

Mistrzowie NBA po raz drugi polegli w starciu z Oklahomą City Thunder, mimo że do gry powrócili Dirk Nowitzki i Jason Kidd. 13 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst uzbierał dla Grzmotu James Harden.

Richard Hamilton zadebiutował w Chicago Bulls, którzy po raz drugi pokonali Indianę Pacers. "Rip" w pół godziny wywalczył 13 oczek, a 24 punkty uzbierał najlepszy na parkiecie Carlos Boozer.

Golden State Warriors nie dość, że przegrali z Sacramento Kings, to na dodatek kostkę podkręcił jeden z liderów Wojowników Stephen Curry. Zawodnik w drugiej kwarcie źle ułożył stopę podczas gry w defensywie i z grymasem bólu opuścił parkiet.

David Lee zdobył 30 punktów i 12 zbiórek dla Golden State, lecz Królowie w ostatniej kwarcie przechylili wygraną na swoją korzyść.

Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons 89:90
(O. Casspi 18, A. Jamison 13, A. Parker 12 - A. Daye 19, R. Stuckey 15, G. Monroe 12)

Philadelphia 76ers - Washington Wizards 101:94
(J. Holiday 24, A. Iguodala 13, E. Turner 13 - J. McGee 20, J. Crawford 18, J. Wall 17)

Chicago Bulls - Indiana Pacers 93:85
(C. Boozer 24, L. Deng 14, R. Hamilton 13 - T. Hansbrough 24 (13 zb), P. George 14, D. Granger 12)

Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 87:83
(J. Harden 13, R. Westbrook 12, K. Durant 10 - J. Randle 17, B. Wright 12, S. Marion 10)

Denver Nuggets - Phoenix Suns 127:110
(T. Lawson 21, D. Gallinari 15, K. Faried 14 - M. Gortat 14, H. Warrick 14, S. Brown 12)

Sacramento Kings - Golden State Warriors 95:91
(M. Thornton 21, J.J. Hickson 19, T. Evans 15 - D. Lee 30 (13 zb), M. Ellis 19, D. Wright 8)