NBA: Niesamowity zwrot akcji w United Center

W końcówce trzeciej kwarty Chicago Bulls przegrywali z Atlantą Hawks różnicą 19 oczek, lecz dzięki niesamowitemu finiszowi i kapitalnej czwartej kwarcie zwyciężyli Jastrzębie 76:74. W meczu na szczycie Zachodu Portland wyjechali z tarczą z Oklahomy (103:93).

Przez trzy kwarty kibice w United Center przecierali oczy z niedowierzania. Ich pupile do przerwy rzucili 26 punktów a w końcówce przedostatniej odsłony przegrywali różnicą 19 oczek (36:57). Byki grały jak nowicjusze, nic im nie wychodziło.

Kiedy wydawało się, że Atlanta pewnie pokonała finalistów Wschodu z ubiegłego sezonu, nastała czwarta kwarta. Seria 20:3 na jej początku to zasługa Derricka Rose'a, który trafił wówczas trzy trójki. Lider Bulls wywalczył 17 ze swoich 30 punktów w decydującej kwarcie. Autorem rzutu na wagę zwycięstwa był jednak Luol Deng.

- Nie spodziewaliśmy się, że piłka trafi do Denga. To była świetna zagrywka ich trenera - chwalił rywala Al Horford, środkowy Jastrzębi, zdobywca 16 punktów.

Skrót meczu Bulls - Hawks:

Dla Byków była to czwarta wygrana z rzędu. Z bilansem 5-1, obok Miami Heat, są najlepszą ekipą na Wschodzie. To ich najlepszy strat od pamiętnego sezonu 1996/1997.

- Wygrana jest wygraną. Naprawdę trudno jest zwyciężać w tej lidze. Wiem jednak, że jesteśmy 10 razy lepsi od tego, co pokazaliśmy. Przykro mi, że nasi fani musieli to oglądać jak gramy - powiedział Rose.

Zupełnie niespodziewania na szczycie Zachodu znajduje się obecnie Portland Trail Blazers. Koszykarze z Rip City odnieśli ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe jednego z faworytów - Oklahomę City Thunder 103:93.

Kapitalny mecz rozegrał LaMarcus Aldridge, który uzbierał 30 punktów i zebrał z tablic osiem piłek. Goście zawdzięczają zwycięstwo również szczelnej defensywie, która pozwoliła Grzmotowi po przerwie zdobyć tylko 40 punktów. Szwankowała również skuteczność u ich liderów (Durant 8/26, Westbrook 8/18).

- Mamy w zespole wielu zawodników odpowiedzialnych za różne rzeczy. Trudno jest zastąpić Brandona Roy'a, ale mamy wielu chłopaków którzy wykazują ogromną ochotę do gry - przyznał Wesley Matthews, autor 16 oczek dla PTB.

Portland z bilansem 4-1 przewodzi Konferencji Zachodniej. Thunder po piorunującym starcie 5-0 przegrało już drugie spotkanie z rzędu. W ich szeregach zabrakło chorego Thabo Sefoloshy, którego w starting five zastąpił James Harden.

Los Angeles Lakers coraz pewniej czują się w obecnym sezonie. Czwarta wygrana w pięciu ostatnich meczach to zasługa niesamowitego duetu Bryant-Bynum. Czarna Mamba zdobył 37 punktów, a potężny środkowy 21 oczek i 22 zbiórki.

- Dostaję więc piłek, więc łatwiej być mi pewnym siebie. Codziennie mocno trenuję i to przynosi efekty - mówił Bynum, który rozpoczął rozgrywki później ze względu na zawieszenie przez ligę za brutalny faul z zeszłosezonowych play off.

Kawalerzyści wygrali z Charlotte 115:101, a pierwszoplanowymi postaciami byli pierwszoroczniacy Kyrie Irving i Tristan Thompson. Numer 1. draftu uzbierał 20 punktów i sześć asyst przy żadnej stracie, a podkoszowy z uczelni Teksas 16 oczek i dziewięć zbiórek.

- Wszyscy kochamy koszykówkę, więc dlaczego by nie grać w takim stylu - retorycznie pytał Thompson.