INEA AZS nadal bez wygranej - relacja z meczu INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź

Wzmocnione amerykańską środkową zawodniczki INEI AZS Poznań przystępowały do konfrontacji z ŁKS Siemens AGD Łódź z nadziejami na pierwszą wygraną w sezonie. Łodzianki potrafiły sobie poradzić jednak ze swoimi problemami, a w stolicy Wielkopolski zdołały wygrać różnicą nawet 17 punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk

Nowy trener Akademiczek przystępował do meczu z wielkimi nadziejami, że uda się przerwać czarną serię czternastu kolejnych porażek na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy. Wiara Ryszarda Barańskiego w swoja drużynę była wielka, ale parkiet wszystko zweryfikował, a piętnasta porażka w sezonie 2011/2012 stała się faktem.

Akademiczki rozpoczęły bardzo dobrze, a największa w tym zasługa duetu Aneta Kotnis - Magdalena Gawrońska. Obie trafiały niemal z każdej pozycji, ale to wystarczyło jedynie na remis po pierwszej kwarcie meczu. W drugiej inicjatywa zaczęła przechodzić na stronę przyjezdnych wśród których znakomitą zmianę dała młoda Angelika Kowalska. Ta po pierwszych dwudziestu minutach gry miała na swoim koncie 10 punktów, a ŁKS schodził do szatni z jedenastopunktową przewagą.

Po zmianie stron ambitnie grające gospodynie robiły wszystko, żeby zbliżyć się do łodzianek, ale te spokojnie kontrolowały przebieg meczu. Pod koszami dobrze spisywały się Olga Urbanowicz oraz Melissa Dalembert, a w decydujących fragmentach spotkania ważne punkty dorzuciła Lauren Prochaska, a to sprawiło, że ŁKS Siemens AGD wygrał w stolicy Wielkopolski aż 66:49.

Poznaniankom w odniesieniu pierwszej wygranej w lidze nie pomogło ani 20 punktów Gawrońskiej, ani debiut Amber Petillon, która w środę zameldowała się w Poznaniu. Amerykanka początek meczu miała fatalny, bowiem szybko popełniła dwa przewinienia, ale 8 punktów i 10 zbiórek można chyba uznać za debiut udany.

Również w drużynie ŁKS Siemens AGD w tym meczu debiutowała nowa zawodniczka. Konfrontacja z INEĄ AZS była pierwszym pojedynkiem w Ford Germaz Ekstraklasie dla Jetty McIntyre, która ma w ekipie Jarosława Zyskowskiego zastąpić kontuzjowaną Stephanie Raymond oraz Celeste Hoewisch, która zdecydowała się opuścić zespół. Najnowszy nabytek łódzkiej drużyny zakończył starcie z 8 punktami, 2 zbiórkami i 2 asystami w swoich statystykach.

INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 49:66 (18:18, 10:21, 13:9, 8:18)

INEA AZS: Magdalena Gawrońska 20, Aneta Kotnis 12, Amber Petillon 8 (10 zb), Eliza Horodeńska 5, Kinga Woźniak 2, Joanna Kędzia 2, Daria Marciniak 0, Dorota Mistygacz 0, Julia Adamowicz 0.

ŁKS Siemens AGD: Olga Urbanowicz 15, Melissa Dalembert 15 (14 zb), Lauren Prochaska 11, Angelika Kowalska 10, Jetta McIntyre 8, Justyna Jeziorna 5, Roksana Schmidt 2.