FGE: Kolejne derby dla MUKS-u! (wyniki)

Drugie derby Poznania w tym sezonie w Ford Germaz Ekstraklasie i drugie zwycięstwo koszykarek MUKS. W Pruszkowie z kolei po wygraną sięgnęły zawodniczki Lotosu Gdynia. W ostatnim niedzielnym meczu ŁKS Siemens AGD Łódź nie sprostał we własnej hali mistrzyniom Polski z Krakowa.

W tym artykule dowiesz się o:

Derby stolicy Wielkopolski rozstrzygnęły się w pierwszych minutach czwartej kwarty meczu, kiedy to koszykarki MUKS zanotowały serię punktową 12:0 i objęły prowadzenie 45:32. Duża w tym zasluga m.in. dwóch celnych rzutów zza linii 6,75 Magdaleny Idziorek.

W hali Znicz w Pruszkowie nie przegrywa z kolei Lotos Gdynia. Pruszkowianki występują w FGE trzy sezony i nigdy nie zdołały pokonać gdynianek we własnej hali. Tym razem Lotos do wygranej poprowadziła Geraldine Robert, która w swoich statystykach zanotowała 18 punktów i 16 zbiórek.

W gdyńskim zespole zadebiutowała w niedzielę Constance Jinks, która wzbogaciła konto drużyny Javiera Fort Puente o 10 oczek.

Po pewny triumf w Łodzi sięgnęły natomiast zawodniczki Wisły Can Pack Kraków. Team spod Wawelu rozegrał koncertowo kwarty numer dwa i trzy, a to pozwoliło im spokojnie kontrolować wynik. Nawet przegrana róznicą 14 punktów w ostatniej części meczu nie mogła sprawić, że kolejny sukces Białej Gwiazdy był zagrożony. Niedzielne wyniki 17. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy

: MUKS Poznań - INEA AZS Poznań 56:43 (11:12, 10:9, 12:11, 23:11)

MUKS:

Magdalena Idziorek 15, Natalia Mrozińska 15 (13 zb), Dominika Owczarzak 8, Żaneta Durak 7, Agnieszka Makowska 6, Magdalena Koperwas 4, Iwona Szarzyńska 1, Adrianna Najtkowska 0. INEA AZS:

Amber Petillon 10 (15 zb), Eliza Horodeńska 9, Aneta Kotnis 7, Magdalena Gawrońska 7, Kinga Woźniak 5, Aleksandra Drzewińska 3, Daria Marciniak 2, Joanna Kędzia 0, Dorota Mistygacz 0, Julia Adamowicz 0. Matizol Lider Pruszków - Lotos Gdynia 63:77 (18:23, 9:21, 21:16, 15:17)

Matizol Lider:

Sydney Colson 21, Laurie Koehn 17, Natalija Trofimowa 11, Ugochukwu Oha 5, Alicja Bednarek 3, Aleksandra Chomać 3, Anna Wielebnowska 2, Karolina Stanek 1, Anna Pietrzak 0, Olivia Tomiałowicz 0. Lotos:

Aneika Henry 21, Geraldine Robert 18 (16 zb), Jolene Anderson 16 (10 zb), Constance Jinks 10, Ivana Jalcova 10, Magdalena Ziętara 2, Adrijana Knezevic 0, Magdalena Kaczmarska 0, Natalia Plumbi 0. ŁKS Siemens AGD Łódź - Wisła Can Pack Kraków 64:72 (17:15, 14:28, 9:19, 24:10)