Decydująca czwarta kwarta - relacja z meczu VICI Aistes Kowno - Lotos Gdynia

W przedostatniej kolejce Euroligi Kobiet, Lotos Gdynia po zaciętej walce pokonał na wyjeździe Aistes Vici Kowno 74:60. O zwycięstwie gdyńskiej drużyny zadecydowała 4 kwarta, którą podopieczne Javiera Fort Puente wygrały 19:8.

Kolejne znakomite spotkanie w barwach gdyńskiego Lotosu rozegrał duet Geraldine Robert - Jolene Anderson. Francuska skrzydłowa zdobyła 20 punktów i miała 6 zbiórek, zaś Amerykanka dołożyła 22 "oczka" i 7 zbiórki. W zespole gospodarza od pierwszych minut najlepiej prezentowała się Vita Kuktiene, która zanotowała 19 punktów.

Przez większość środowego spotkania, podopieczne Mantasa Serniusa kontrolowały przebieg meczu. Po 12 minutach Litwinki prowadziły już nawet różnicą 12 punktów i nic nie wskazywało na to, że pozwolą odebrać sobie zwycięstwo. Do przełomu doszło jednak w 25 minucie meczu. Do zdobywania punktów włączyła się Adrijana Knezevic, punktowały wciąż Robert i Anderson. Bardzo dobrze na tablicach walczyła Aneika Henry, a także Ivana Jalcova, która do 5 punktów dołożyła 6 "desek".

Wśród zawodniczek VICI oprócz wspomnianej Kuktiene, bardzo dobre spotkanie rozegrała Aija Putnina. Łotyszka zdobyła 11 punktów oraz 10 zbiórek.

W środowym spotkaniu gdynianki uchroniły się przed ostatnim miejscem w tabeli. Za tydzień, w środę 1 lutego podopieczne Javiera Fort Puente zmierzą się na własnym parkiecie z USK ZVVZ Pragą. Pomimo braku możliwości awansu, gdyńskie koszykarki z pewnością zostawią na parkiecie serce i będą walczyły o godne zakończenie tegorocznych rozgrywek.

Najbliższe spotkanie drużyny Lotosu Gdynia już w najbliższą sobotę. Na własnym parkiecie gdyńskie koszykarki zmierzą się z zespołem Artego Bydgoszcz. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

VICI Aistes Kowno - Lotos Gdynia 60:74 (17:10 21:26 14:19 8:19)

VICI: V.Kuktiene19, A.Putnina 11, M. Sauliute 9, C. Pilypaitis 7, T. Likhtarovic 5, M. Kvedraviciute 4, L. Pikciute 4, V. Sipaviciute

Lotos: J. Anderson 22, G. Robert 20, A.Knezevic 12, A.Henry 8, I.Jalcova 5, M.Kaczmarska 4, M. Ziętara 3