NBA: Mecz na szczycie dla Byków

Po przerwie na Mecz Gwiazd na dobre rozkręciły się rozgrywki w lidze NBA. Spośród środowych spotkań najciekawiej zapowiadało się starcie San Antonio Spurs z Chicago Bulls. Triumfowały Byki 96:89, a 29 punktów zdobył dla zespołu z Wietrznego Miasta Derrick Rose.

Jacek Konsek

Starcie dwóch topowych drużyn rozgrywek zapowiadało się pasjonująco, zwłaszcza, że San Antonio Spurs przed własną publicznością przegrali tylko jedno spotkanie. W środę Ostrogi nie znalazły jednak recepty na świetnie dysponowanego w ostatnich dniach Derricka Rose'a, który zdobył 29 punktów i poprowadził Byki do 11 wygranej w ostatnich 13 meczach.

Bohaterem spotkania mógł zostać Gary Neal, który w samej czwartej kwarcie trafił aż 15 oczek. Na tablicy wyników było nawet po 75, lecz ostatni cios należał do gości. W kluczowych momentach nie mylił się Rose, a gwoździem do trumny dla Spurs okazała się trójka Luol Deng na kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną.

- Lubię takie wyzwania, dlatego kocham grać przeciwko każdemu rozgrywającemu na świecie. On jest bardzo doświadczony, zna wszystkie ruchy i robi wiele dobrego dla tego zespołu - mówił Rose o Tonym Parkerze, który wywalczył 11 punktów i dziewięć asyst, będąc zdecydowanie w cieniu swojego vis a vis.

Spurs mimo porażki wciąż legitymują się kapitalnym bilansem we własnej hali 13-2. Kolejne sześć meczów rozegrają również w AT&T Center.

Skrót meczu Spurs-Bulls:

Charakter w czwartej kwarcie pokazali koszykarze Oklahomy City Thunder, którzy odrobili siedmiopunktowy deficyt i pokonali na wyjeździe lidera Atlantic Division, Philadelphią 76ers 92:88. Na bakier ze skutecznością byli tego dnia liderzy Grzmotu, choć mimo tego zdobyli odpowiednio 23 (Kevin Durant) i 22 punkty (Russell Westbrook).

- To był mecz, którego potrzebowaliśmy. Nie trafiliśmy wielu łatwych rzutów, ale mimo tego potrafiliśmy wyjść zwycięsko z tego pojedynku - przyznał Durant, MVP niedzielnego Meczu Gwiazd.

Thunder wygrali po raz szósty z rzędu i z bilansem 28-7 są najlepszym zespołem w rozgrywkach.

Nowojorczycy od kilku tygodniu balansują na granicy pozytywnego bilansu. Po wygranej nad Cleveland Cavaliers 120:103 ich bilans to 18-18. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, ponieważ w pierwszej połowie przegrywali różnicą aż 17 punktów. Drogą połowę zakończyli jednak wynikiem 71:42!

- Nasz drugi garnitur wykonał dzisiaj niesamowitą pracę. Rozmawialiśmy o tym i dzisiaj było widać tego efekty. To będzie naszą siłą w następnych meczach, więc musimy nadal grać w ten sposób - powiedział Jeremy Lin, który zdobył 19 punktów i rozdał 13 asyst.

Lin otrzymał solidne wsparcie od zmienników, szczególnie od Steve'a Novaka, który trafił pięć trójek, notując w sumie 17 punktów. Coraz lepiej spisują się również najnowsze nabytki Knicks, czyli Davis i Smith, a Iman Shumpert powraca do swojej dobrej gry z początku rozgrywek.

- Nasza ławka była niesamowita w tym spotkaniu - przyznał bez ogródek Carmelo Anthony, który był najskuteczniejszy wśród zwycięzców z 22 punktami.