Nie ma mocnych na SKK - relacja z meczu SKK Siedlce - PC Siden Toruń

Koszykarze SKK Siedlce odnieśli swoje 16. zwycięstwo w I lidze. W niedzielne popołudnie siedlczanie nie dali żadnych szans rywalom z Torunia wygrywając 80:56. Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy okazał się Adrian Czerwonka - zdobywca 21 punktów.

Jakub Artych

SKK Siedlce spotkanie z beniaminkiem z Torunia rozpoczął bardzo ambitnie. Gospodarze walczyli w zasadzie o każdy centymetr boiska i nie pozostawiali przyjezdnym ani trochę swobody. Ekipa z Mazowsza bardzo dobrze broniła i wyprowadzała szybkie kontry. Po jednej z nich koszykarze SKK prowadzili już 16:4. Goście w pierwszej odsłonie prezentowali się blado. Podopieczni Jarosława Zyskowskiego nie mieli recepty na dobrze grających zawodników z Siedlec. Ostatecznie premierowa kwarta zakończyła się wynikiem 25:11 dla miejscowych.

W drugiej odsłonie PC Siden Toruń zdając sobie sprawę z powagi sytuacji próbował za wszelką cenę narzucić przeciwnikowi swój styl gry i możliwie jak najszybciej powrócić do walki o zwycięstwo. Podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka jednak byli nie do zatrzymania. Świetna gra między innymi Adriana Czerwonki nie pozwoliła na zmniejszenie przewagi SKK. Dopiero w końcowych fragmentach kwarty koszykarze z Torunia odrobili straty wykorzystując lekkie rozprężenie gospodarzy. Prym w zespole gości wiódł rozgrywający Łukasz Żytko. 31-letni zawodnik rozegrał w niedzielę bardzo dobry mecz. Po pierwszej połowie koszykarze SKK prowadzili 41:31.
Radosław Basiński rozegrał kolejny świetny mecz Radosław Basiński rozegrał kolejny świetny mecz
Po zmianie stron pierwsze punkty zdobył niezawodny Kamil Sulima. Siedlczanie mimo, iż prezentowali się bardzo dobrze to popełniali mnóstwo strat. W większości były to proste błędy wynikające najprawdopodobniej z braku koncentracji. Przewaga koszykarzy SKK jednak cały czas wzrastała. Po czterech punktach z rzędu Łukasza Ratajczaka miejscowi prowadzili już 56:39. W drużynie z Siedlec aktywny był ulubieniec publiczności - Jacek Czyż, który popisywał się efektownymi akcjami. Przed decydującą batalią ekipa z Mazowsza prowadziła 60:44.

Ostatnie 10 minut spotkania było już tylko formalnością. Podopieczni Tomasza Araszkiewicza z minuty na minutę powiększali swoją przewagę nad rywalami. Kolejne znakomite zawody rozgrywał Radosław Basiński, który jak na kapitana przystało jest prawdziwym liderem drużyny. Aktywny był również Michał Przybylski, który od kilku spotkań utrzymuje bardzo wysoką formę. Ostatecznie zawodnicy SKK Siedlce pokonali PC Siden Toruń 80:56. Było to 16. zwycięstwo ekipy z Mazowsza w tym sezonie. Dzięki wygranej nad beniaminkiem Siedlecki Klub Koszykówki awansował na wysokie trzecie miejsce w tabeli.

SKK Siedlce - PC Siden Toruń 80:56 (25:11, 16:20, 19:13, 20:12)

SKK: Adrian Czerwonka 21, Michał Przybylski 15, Radosław Basiński 11, Kamil Sulima 11, Łukasz Ratajczak 10, Paweł Kowalczuk 8, Jacek Czyż 2, Marcin Nędzi 2.

SIDEn: Łukasz Żytko 18, Jacek Jarecki 9, Przemysław Lewandowski 9, Łukasz Kwiatkowski 8, Dawid Przybyszewski 8, Radosław Plebanek 2, Dawid Witos 2.