Kontrolowane zwycięstwo - relacja z meczu AZS Radex Szczecin - Sportino Inowrocław

W sobotnie popołudnie łupem AZS-u padła czternasta drużyna I ligi koszykówki - Sportino Inowrocław. Akademicy wygrali 82:72, tym samym wciąż przedłużając swoje szanse na uniknięcie fazy play-out.

Wiktor Wolski

Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana, zakończyła się wynikiem 25:24 dla szczecinian. W barwach gospodarzy bardzo dobrze spisywali się Łukasz Pacocha - 7 punktów w pierwszej kwarcie - oraz Krzysztof Mielczarek - 5 punktów i 5 zbiórek w premierowych dziesięciu minutach gry. W drużynie gości wypada wyróżnić dwóch zawodników. Mianowicie Tomasza Zabłockiego, który był najlepszym strzelcem inowrocławian (11 punktów) oraz Francisa Jonathana Hana - podania tego rozgrywającego powodowały, że ręce same składały się do braw.

Kolejne dziesięć minut meczu to już punktowa ucieczka akademików. Bardzo dobra postawa obwodowych graczy AZS-u Radex Szczecin pozwoliła na wypracowanie sobie czternastopunktowej przewagi nad podopiecznymi Aleksandra Krutikowa. Goście w tej odsłonie spotkania nie imponowali skutecznością w rzutach z dystansu - żadna z siedmiu prób nie była udana. Po pierwszej połowie 48:34 dla szczecinian. W tym czasie bardzo dobrze zaprezentowali się Maciej Majcherek (3/5 za 3), Maciej Raczyński (12 punktów, 4 przechwyty) oraz Łukasz Pacocha (11 punktów).

Wysoka skuteczność oraz dobra postawa w pierwszych dwudziestu minutach meczu nieco uśpiły podopiecznych trenera Wojciecha Zeidlera. Fakt ten spowodował, iż trzecia kwarta została wygrana przez drużynę przyjezdną, 16:22. Szkoleniowiec akademików próbował ratować sytuację częstymi rotacjami kadrowymi, lecz to nie pomagało. Grzegorz Kukiełka oraz Francis Jonathan Han byli głównymi sprawcami pogoni za szczecinianami. Po trzech odsłonach spotkania 64:56 dla AZS-u.

W ostatniej odsłonie sobotniej konfrontacji ponownie obserwowaliśmy bardzo wyrównaną grę. W barwach szczecińskiej drużyny pod względem ofensywnym odżył Krzysztof Mielczarek, zdobywając 9 oczek. Równie efektownie spisywał się Maciej Strzelecki, kilkakrotnie kończąc akcje swojego zespołu wsadami. Jednak przewaga z pierwszych trzydziestu minut meczu pozwoliła akademikom dowieść arcyważną wiktorię, 82:72, do końca. Wiktorię, która wciąż pozwala marzyć o uniknięciu fazy play-out.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania w barwach AZS-u był Maciej Raczyński, zdobywając 18 oczek oraz 6 przechwytów. Kolejne double-double w tym sezonie zanotował również Krzysztof Mielczarek (15 punktów, 10 zbiórek). W ekipie gości miano najskuteczniejszego przypadło w udziale Grzegorzowi Kukiełce, zdobywcy 17 punktów. Warto wyróżnić również Francisa Jonathana Hana, który popisał się wypracowaniem podwójnej zdobyczy w postaci 14 punktów oraz 12 asyst.

AZS Radex Szczecin - Sportino Inowrocław 82:72 (25:24, 23:10, 16:22, 18:16)

AZS: Raczyński 18, Pacocha 16, Mielczarek 15, Majcherek 14, Zarzeczny 7, Pytyś 6, Wójcik 4, Dudek 2, Koszuta, Sudowski.

Sportino: Kukiełka 17, Zabłocki 15, Strzelecki 13, Han 14, Cywiński 4, Adamczewski 3, Wierzbicki 2, Jankowiak 2, Ustarbowski 2.