NBA: Suns bez szans w starciu ze Spurs

Phoenix Suns byli bez szans w sobotnim meczu przeciwko San Antonio Spurs i wyraźnie przegrali 91:105. Tym samym ich przewaga do ósmego miejsca znów zwiększyła się do półtorej spotkania. Marcin Gortat zdobył sześć punktów i miał siedem zbiórek.

Jacek Konsek

Emocji w tym meczu praktycznie nie było. Kiedy premierowa kwarta zbliżała się do półmetka gospodarze prowadzili już 21:4, a Steve Nash doznał lekkiego urazu biodra i po zaledwie sześciu minutach usiadł na ławce, i już nie powrócił do gry. Ostrogi do ostatniej syreny dyktowały warunki i pewnie pokonały Słońca 105:91.

- Po pierwsze, nie zapowiadało się żebym był efektywny, a po drugie, nie chciałbym opuścić ostatnich sześciu meczów w sezonie - tłumaczył Nash po spotkaniu. Obecność kanadyjskiego rozgrywającego będzie kluczowa dla Phoenix w ostatnich spotkaniach.

Spośród wszystkich zawodników pierwszej piątki Suns żaden gracz nie uzbierał więcej niż sześć oczek! Marcin Gortat zdobył właśnie taką liczbę punktów, lecz chybił dziewięć z 12 prób z gry. Nasz rodak miał ponadto siedem zbiórek i dwa bloki.

21 punktów dla Słońc wywalczył zmiennik Nasha Sebastian Telfair.

Suns z bilansem 31-29 zajmują 9. miejsce i tracą półtorej spotkania do Denver i Houston. W przyszłym tygodniu przed podopiecznymi Alvina Gentry'ego seria czterech kolejnych meczów we własnej hali, kolejno z: Portland (poniedziałek), Oklahomą (środa), LA Clippers (czwartek) oraz Denver (sobota).

***

W sobotę wygrali San Antonio Spurs, ale także Oklahoma City Thunder, która broni się przed atakami Ostróg na 1. pozycję w Konferencji Zachodniej. Grzmot uderzył tym razem w Minnesocie, a kapitalne zawody rozegrali Kevin Durant oraz Russell Westbrook. Pierwszy miał 43 punkty, a drugi 35.

- Próbowaliśmy wszystkie, żeby znaleźć na nich odpowiedź. Nigdy nie spodziewałem się, że Randolph może kryć Westbrooka w czwartej kwarcie - mówił Rick Adelman, trener Minnesoty.

Faktycznie, w ostatniej odsłonie mierzący 211 cm Anthony Randolph krył Westbrooka (191 cm), lecz nie przyniosło to skutku. Podobnie jak zmiany obrońców przy Durancie, który w decydującej kwarcie zdobył aż 20 punktów.

- Chcemy wygrać tyle meczów, ile będzie można. Naszym celem jest zajęcie 1. miejsca w konferencji. Jeśli się nie uda, to trudno. Nie będziemy się tym martwić. Martwimy się tylko tym, jak w każdym kolejnym meczu grać lepiej - powiedział lider OKC.

Boston Celtics wygraną nad New Jersey Nets przypieczętowali awans do play off. Celtowie trzecią kwartę wygrali 26:13, a bohaterem okazał się Avery Bradley, który w tym okresie trafił trzy trójki. 21 oczek wywalczył Kevin Garnett, a Rajon Rondo rozdał 15 asyst. Rozgrywający C's śrubuje niesamowity rekord i w 21 meczu z rzędu zanotował przynajmniej 10 asyst.

- Graliśmy bardziej agresywnie od naszych rywali. Graliśmy naszym systemem a defensywa nie pozwoliła im rozwinąć skrzydeł. Zatrzymaliśmy ich i nie pozwoliliśmy już wrócić do meczu - powiedział Garnett.