Trefl zagrał znakomity mecz - komentarze po meczu Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia

Koszykarze Trefla Sopot doprowadzili do wyrównania w serii finałowej. Trefl wygrał 84:81. Decydujące starcie pomiędzy ekipa z Sopotu i Gdyni w środę o godzinie 18.30

Karol Wasiek

Karlis Muiznieks (trener Trefla Sopot): To był bardzo interesujący i twardy mecz, mieliśmy swoje problemy i kryzys w czwartej kwarcie, ale wszyscy moi zawodnicy pozostali skupieni i walczyli do końca. Oczywiście bardzo nam pomogło wsparcie naszych fanów. W trzeciej kwarcie graliśmy bardzo skutecznie, byliśmy pewni siebie i trafialiśmy z dystansu. Udało nam się wygrać ten bardzo ważny dla nas mecz, teraz musimy pozostać skupieni i przygotowani na najważniejsze ostatnie spotkanie. B

Jermaine Mallett (zawodnik Trefla Sopot): To był bardzo interesujący mecz, chcemy podziękować naszym fanom za przybycie. Prokom jest bardzo silnym zespołem, ma mnóstwo opcji w ataku. Każdy zawodnik może zagrać bardzo dobry mecz. Zrobiliśmy dzisiaj dobrą robotę, żeby ich troszeczkę zatrzymać.

Andrzej Adamek (trener Asseco Prokomu Gdynia): Po takim w większości dobrym meczu ciężko jest powiedzieć dużo gorzkich słów. Fantastyczna skuteczność Trefla za trzy punkty - 12 trójek na 57 procentach - to pozwoliło im wrócić do gry w trzeciej kwarcie. Nie potrafiliśmy utrzymać tej przewagi, dając wiatr w żagle gospodarzom przewinieniami technicznymi i tego typu rzeczami i w tych pozytywnych emocjach drużyna Trefla zdołała nas dogonić, grając skutecznie i zespołowo.

Adam Hrycaniuk (zawodnik Asseco Prokomu Gdynia): Trefl zagrał znakomity mecz, szczególnie skuteczność rzutów za trzy punkty nie powtarza się. Byliśmy gotowi na walkę i walczyliśmy do samego końca, jednak parę głupich strat i parę nierozsądnych decyzji, które podjęliśmy w przeciągu całego meczu zaważyły na tym, że w końcówce zabrakło tych paru punktów