El. ME: Polki wygrały w Szwajcarii!

Nie bez problemów, ale jednak z sukcesem wrócą do kraju polskie koszykarki. W środowy wieczór podopieczne Jacka Winnickiego wygrały ważny mecz w eliminacjach do Women EuroBasket 2013.

Krzysztof Kaczmarczyk

Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszych minutach czwartej kwarty, którą biało-czerwone rozpoczęły od serii punktowej 16:0, obejmując prowadzenie 58:40.

Polki zdecydowanie wygrały walkę w strefie podkoszowej, a to okazało się kluczem dla końcowego sukcesu. Wybranki Jacka Winnickiego zdobyły z "pomalowanego" aż 32 oczka.

Najskuteczniejszą koszykarką polskiej reprezentacji była z kolei Agnieszka Skobel, która na swoim koncie zapisała 18 oczek.

Była to trzecia wygrana biało-czerwonych w czwartym meczu eliminacji. Kolejny mecz nasze reprezentantki rozegrają w Estonii.

Szwajcaria - Polska 45:62 (15:13, 12:17, 13:12, 5:20)