KK ROW Rybnik wygrał pierwszy sparing i stracił Amerykankę

KK ROW Rybnik wygrał pierwszy sparing przed nowym sezonem, pokonując niemiecki Herner TC 76:61. W niedzielę rano niespodziewanie rybnicką drużynę opuściła Becky Burke, amerykańska rzucająca.

Jacek Konsek

Od początku spotkania lepiej prezentowały się rybniczanki, które w premierowej odsłonie miały nawet siedem punktów przewagi. Herner TC w drugiej kwarcie zniwelowały straty i wyszedł nawet na jednopunktowe prowadzenie, lecz kolejne minuty należały już do szóstej drużyny poprzednich rozgrywek.

W drugiej połowie szybkie kontrataki pozwoliły KK ROW osiągnąć nawet 17-punktowe prowadzenie. Skuteczna pod koszem była Marcedes Walker, autorka 16 punktów. Potężnie zbudowana Amerykanka, która od tego sezonu będzie występowała w Rybniku, okazała się najskuteczniejszą zawodniczką całego spotkania.

Dobre wrażenie pozostawiły po sobie także inne nowe zawodniczki ekipy ze Śląska. Doświadczona Natalija Trofimowa dołożyła 14 oczek, a grę bardzo dobrze kreowała Agnieszka Kułaga, która oprócz dziewięciu punktów zapisała na swoim koncie również osiem asyst.

Na ławce rezerwowych cały mecz przesiedziała Leah Metcalf, która uskarża się na drobny uraz kolana.

W niedzielnym meczu nie zagrała z kolei Becky Burke, która kilka godzin wcześniej bez słowa wyjaśnienia opuściła zespół i najprawdopodobniej wróciła do USA.

Obie drużyny zmierzą się ponownie w czwartek. Mecz zostanie rozegrany w Szczyrku, gdzie zespół z Herner przebywa na obozie.

KK ROW Rybnik - Herner TC 76:61 (24:16, 14:15: 22:14, 16:16)

KK ROW: Marcedes Walker 16 (8 zb), Natalija Trofimowa 14, Magdalena Radwan 11, Aldona Morawiec 10, Agnieszka Kułaga 9 (8 as), Magdalena Skorek 8, Aleksandra Chomać 5, Katarzyna Gawor 2, Justyna Kocon 1, Martyna Stelmach 0.