XII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego - dzień II: dominacja Jeziora

W drugim dniu XII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Jezioro Tarnobrzeg wysoko pokonało UMKS Kielce. W innych meczach wygrały drużyny MOSIR-u Krosno, Sokoła Łańcut oraz Polonii Przemyśl.

Bartosz Półrolniczak

W pierwszym meczu drugiego dnia XII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Budimpex-Polonia Przemyśl podejmowała drużynę AZS Politechnika Rzeszowska. Początek spotkania należał do rzeszowian. Po dobrych akcjach Rafała Glapińskiego jego drużyna prowadziła 16:6. W drugiej części pierwszej kwarty za sprawą dobrze dysponowanych Dariusza Wyki i Grzegorza Kukiełki drużyna z Przemyśla przejęła inicjatywę. Gra była bardzo wyrównana, prowadzenie zmieniało się co chwilę. Do przerwy prowadziła jednak faworyzowana Polonia 43:38. Druga połowa to już całkowita dominacja graczy Macieja Milana. Najlepszym graczem Polonii był w dalszym ciągu Wyka, który popisywał się efektownymi zagraniami zarówno w ataku jak i w obronie. Po dwóch punktach Tomasza Zabłockiego na koniec trzeciej kwart prowadzenie Polonii wyniosło 73:55. Ostatnia część meczu przebiegała spokojnie, rzeszowianie nie byli w stanie zagrozić wyżej notowanemu rywalowi. Ostatecznie Polonia Przemyśl wygrała 91:67.

Polonia Przemyśl - AZS Politechnika Rzeszowska 91:67 (22:20, 21:18, 30:17, 18:12)

Polonia:
Wyka 21, Kukiełka 12, Bal 11, Machowski 11, Zabłocki 9, Mikołajko 9, Płocica 5, Urban 5, Kolowca 4, Musijowski J. 2, Gwiazdoń 2.

AZS Politechnika Rzeszowska: Sowa 17, Jagoda 15, Glapiński 11, Żmudka 5, Winiarski 4, Miś 4, Bielecki 4, Skop 3, Dworak 3, Brud 1.

W kolejnym spotkanie zmierzyły się drużyny PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno oraz UMKS Kielce. Początek spotkania to wyrównana walka kosz za kosz. Pod koniec pierwszej kwarty krośnianie zyskali inicjatywę i objęli prowadzenie 24:16. Bardzo dobre spotkanie rozgrywali podkoszowi trenera Dusana Radovicia. Po dobrych zagraniach Łukasza Paula oraz Marcina Salamonika  MOSIR prowadził do przerwy 46:32. Druga połowa była wyrównana. Drużyna z Krosna pewnie prowadziła grę i kontrolowała przebieg meczu wygrywając 90:73. Najlepszym zawodnikiem meczu był Wojciech Pisarczyk.

MOSIR Krosno - UMKS Kielce 90:73 ( 24:16, 22:16, 20:21, 24:20)

MOSIR: Pisarczyk 26, Paul 15, Salamonik 14, Pluta 9, Nowak 8, Adamczewski 7, Oczkowicz 6, Partyka 5.

UMKS: Wróbel 21, Makuch 14, Fąfara 11, Busz 11, Miernik 7, Bacik 6, Kamecki 3.

W trzecim spotkaniu zmierzyły NETO PTG Sokoła Łańcut i Polonia Przemyśl. Początek meczu należał do drużyny z Przemyśla. Po akcji Artura Mikołajko i dobrych zagraniach Dariusza Wyki Polonia wygrała pierwszą kwartę 24:14. W drugiej kwarcie kibice oglądali wyrównaną walkę. Gra Sokoła była coraz lepsza, najlepszym graczem podopiecznych Dariusza Kaszowskiego był Maciej Klima. Do przerwy Polonia prowadziła 37:31. Kluczowe dla losów meczu okazało się ostatnie cztery minuty trzeciej kwarty. Wtedy to łańcucianie zdobyli szesnaście punktów z rzędu. Po 30 minutach gracze Sokoła prowadzili 58:48. Ostatnia część meczu była już wyrównana, mimo starań drużyny z Przemyśla mecz wygrali łańcucianie 79:67.

Sokół Łańcut - Polonia Przemyśl 79:67 (14:24, 17:13, 27:11, 21:19)

Sokół: Klima 16, Hałas 14, Pieloch 12, Dubiel 12, Baran 10, Fortuna 8, Młynarski 4, Gawrzydek 3.

Polonia: Wyka 17, Bal 13, Kukiełka 12, Płocica 6, Machowski 6, Musijowski M. 6, Mikołajko 5, Musijowski J. 2.

W ostatnim meczu tego dnia publiczności zaprezentowali się koszykarze Jeziora Tarnobrzeg. Rywalem tarnobrzeżan była drużyna UMKS Kielce. Przewaga podopiecznych Dariusza Szczubiała była przytłaczająca, a zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę.  Świetnie spotkanie rozegrał Krzysztof Krajniewski. Nowy zawodnik Jeziora popisywał się celnymi rzutami za trzy oraz efektownymi wsadami. Świetnie spotkanie rozegrał także Matt Addison. Jezioro Tarnobrzeg rozgromiło drużynę z Kielc 95:51. Z dobrej strony zaprezentowali się także młodzi koszykarze Jeziora, którzy w drugiej połowie pojawili się na parkiecie.

Jezioro Tarnobrzeg - UMKS Kielce 95:51 (26:12, 27:14, 23:16, 19:9)

Jezioro: Krajniewski 22, Addison 20, Dłoniak 12, Alexander 11, Przybyszewski 9, Patoka 6, Walski 4, Pandura 4, Pyszniak 3, Long 2, Turner 2.

UMKS: Miernik 11, Kamecki 7, Tokarski 7, Makuch 7, Busz 5, Bacik 4, Wróbel 4, Fąfara 3, Bajtus 3.