Mazovia Cup - III dzień: Znicz zdeklasował SKK

W niedzielę odbyły się ostatnie spotkania turnieju Mazovia Cup rozgrywanego w Piasecznie. Najlepszy w imprezie okazał się Znicz Basket Pruszków, ostatnie miejsce natomiast zajęła Legia Warszawa.

Jakub Artych

Osłabiony brakiem trzech zawodników Siedlecki Klub Koszykówki tylko w I połowie niedzielnego pojedynku był równorzędnym przeciwnikiem dla Znicza. Po zmianie stron podopieczni Michała Spychały ruszyli do ataku. Wówczas przewaga pruszkowian rosła z minuty na minutę. Na dodatek zawodnicy z Siedlec szybko złapali 5 przewinień, co skrzętnie wykorzystywali koszykarze Znicza. Ostatecznie SKK wysoko przegrał ze Zniczem Basket Pruszków 64:83. Była to pierwsza porażka ekipy Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka w turnieju w Piasecznie.

Znicz Basket Pruszków - SKK Siedlce 83:64 (23:15, 18:22, 26:7, 16:20)

Znicz: Suliński 17, Aleksandrowicz 17, Szymański 17, Matuszewski 11, Pisarczyk 8, Bonarek 7, Janiak 5, Czsnowski 1.

SKK: Chodkiewicz 16, Przybylski 14, Sulima 14, Deja 8, Czerwonka 4, Kulikowski 4, Rapucha 4.
Znicz Pruszków wygrał turniej w Piasecznie Znicz Pruszków wygrał turniej w Piasecznie
W ostatnim turniejowym pojedynku koszykarze Legii Warszawa nie sprostali ekipie Teodora Mołowa przegrywając 82:87. Dobre zawody w drużynie z Piaseczna rozegrali: Andrzej Paszkiewicz oraz Piotr Lewandowski, którzy był motorem napędowym swojego zespołu. Dla Wojskowych była to już trzecia porażka w tym turnieju. Gospodarze imprezy natomiast dzięki zwycięstwu zakończą przedsezonowe zmagania na drugim miejscu wyprzedzając dosyć niespodziewanie Siedlecki Klub Koszykówki.

Legia Warszawa - KS PWiK Piaseczno 82:87 (21:26, 23:20, 24:20, 14:21)

Legia: Nędzi 12, Rudko 11, Pawlak 10, Jaremkiewicz 10, Nawrot 9, Cechniak 6, Podobas 6, Zajączkowski 4, Świderski 4, Piesio 2, Holnicki-Szulc 2.

KS Piaseczno: Paszkiewicz 21, Lewandowski 21, Jankowski 8, Wojtyński 8, Pietrzak 6, Zapert 4, Wójcikowski 4, Andres 3, Myśliwiec 2.